Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

GENÇLERDEN KISA FİLM ÇALIŞMASI

Sokak röportajlarıyla adlarından söz ettiren ve Keyfe kâfi isimli YouTube kanalları olan bir grup Batmanlı genç başarılı bir kısa film çekti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-28 13:32:03 eklenmiş

 

Yaptıkları sakak röportajları, piyesleri, kitap tanıtımlarını kurdukları Keyfe kâfi isimli YouTube kanalından yayınlayarak gençlere yönelik kültürel çalışmalar yapan Batmanlı bir grup genç bu defa çektikleri “Dünya” isimli kısa filmle gündeme geldi. Kısa sürede yüzlerce kişi tarafından izlenip beğeni toplayan film hakkında açıklama yapan Yönetmen Ramazan Güneş, kısa filmlerine olan ilgiden çok memnun kaldıklarını,  kültürel çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Kısa filmlerinin dünyanın faniliğini, geçiciliğini anlattığını söyleyen Güneş, sanat, sinema ve benzeri yollarla genç nesle mesaj verme amacında olduklarını ifade etti.

“Dünya” isimli kısa filmlerinin içeriği hakkında daha geniş bilgi veren Batmanlı genç yönetmen Güneş, “Kısa filmimizi “Dünya” adı altında çektik. Filmi Hz. Ebubekir’in sözünden esinlenerek çektik. "Hz Ebubekir (r.a) bir gün bir ceviz için kavga eden çocukların arasına girer.
-Durun, ben ikinize de pay edeyim, der.
Cevizi kırar içi boş çıkar.
Mübarek çocuklara döner;
"- Biliyor musunuz, uğruna dövüştüğünüz dünya bu işte..." der.” Dedi.

Yönetmen Güneş son olarak şunları söyledi: “Bu kısa filmimizde, insanların değerlerinden uzaklaşıp dünyaya yöneldiği ve materyalizmin zirve yaptığı bu çağda, dünyanın içi boş bir cevizden ibaret olduğunu aktarmak istedik. Amacımız, dünyaya meyletmenin hiç kimseye fayda vermeyeceğini vurgulamaktı. Kısa filmimiz seyircilerimiz tarafından beğenildi. Amacımıza ulaştığımıza inanıyoruz. İleriki süreçlerde buna benzer kısa filmleri yayınlamaya devam edeceğiz.” MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.