Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

PEYGAMBERİMİZ ÖĞRETMENLERE ESİN KAYNAĞI OLMALI

Peygamberlerin topluma öğretmen olduklarını belirten Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Sütçü, Peygamberimizin öğretmenler içine esin kaynağı olması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-28 13:39:18 eklenmiş

 

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle açıklama yapan Sütçü, bütün peygamberlerin şerefli öğretmenlik görevini yaptıklarını belirtti. Sütçü, “Peygamberler toplumlarına öğretmen olmuşlar ve insanlık yararına olan her büyük hayra öncülük etmişlerdir. “Ben Muallim olarak gönderildim.”  buyuran Peygamber Efendimiz (sav) cahiliye toplumu olarak anılan bir toplumu örnek medeni bir topluma çevirerek dünya tarihinde eşine emsaline erişilmez bir öğretmenlik örneği göstermiştir.” Dedi.

Hz. Peygamberin öğretmenliğinin bütün öğretmenler için esin kaynağı olması gerektiğini vurgulayan Sütçü, " Tarih boyunca Peygamberlerin varisleri öğretmenlere, yerine getirdikleri bu şerefli görevleri dolayısıyla hak ettikleri değer verildiği ölçüde bulundukları toplumlar da değer kazanmış ve medeniyetin zirvesine çıkılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Sütçü şunları söyledi: “Çocukları ve gençleri geleceğin mimarlarına dönüştüren, öğrenmek gibi hayat boyu vazgeçilmeyecek, dünya var oldukça önemini koruyacak, insanı ve insanlığı yücelten bir eylemin öncüleri olan öğretmenler her zaman saygıyı ve saygın bir konumu hak etmektedir. Çünkü dünyada hiçbir meslek öğretmenlik kadar manevi bir güç ve şerefe sahip değildir. Öğretmenler sorumluluğu büyük, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü zorluğa razı olup, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakârlıkla ortaya koyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” MEHMET MİKYAS

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.