Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

YENİ FETİHLERE İHTİYAÇ VAR

Mekke'nin Fethi'nin 1391'inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Peygamber Sevdalıları Batman Koordinatörlüğü gönüllerin ve beldelerin yeni fetihlere ihtiyacı olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 08:57:38 eklenmiş

 

Mekke'nin Fethi'nin 1391'inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Peygamber Sevdalıları Batman İl Koordinatörlüğü, Fethin özünde büyük hikmetler barındırdığını ve her asırda çıkmaza giren Müslümanların önünü açan bir anahtar olduğunu söyledi.

Mekke şehrinin Kur'an-ı Kerim'de "Emin Belde" diyerek övüldüğünü ve kıyamete kadar tevhid sembolü olan bir şehir kılındığını belirten Peygamber Sevdalıları Batman İl Koordinatörü Feyzi Aydın, Mekke'nin yeryüzünün en şerefli insanlarının mücadelesine tanıklık eden, şirk ve zulmün yok olması için canından geçen müminlerin kan ve gözyaşlarıyla yoğrulan emeklerin ürünü bir belde olduğunu söyledi.

Allah'ın evine mekânlık eden ve kendisine gelen Allah misafirlerine emniyet sunan bir şehir olan Mekke'nin şehirlerin anası olduğuna dikkat çeken Aydın, şunları söyledi: “Yüce Peygamber, 'Kum fe enzir' (Kalk ve uyar!) düsturunu Mekke'de kuşanmış, tevhid mücadelesine burada başlamış ve sonsuza kadar sönmeyecek olan İslam meşalesini bu mübarek beldede yakmıştır. Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ve izzetli ashabı, bu meşale sönmesin ve bütün insanlığı aydınlatacak bir seviyeye ulaşsın diye, bu meşaleyi pak kanlarıyla tutuşturmuşlar. Müslümanlar, hakkın ihyası ve Emin Belde'nin Hazreti İbrahim ve oğlu Hazreti İsmail dönemindeki hüviyetine kavuşması için canlarını feda etmiş ve pak kanlarını akıtmışlardır. Müminlerin velisi olan Allah, sabır ve direnişin bu dünyadaki mükâfatı olarak muvahhitlere bitmez ve tükenmez Mekke meyvesini ikram etmiştir. Fetih inananları sevince boğmuş ve kıyamete kadar onların yolunda yürüyenler için umudun ve inancın sembolü olmuştur.”

"MEKKE'NİN FETHİ, GÖNÜLLERİ İSLAM'A AÇMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR"

Aydın, "Mekke'nin Fethi, özünde büyük hikmetler barındıran ve her asırda çıkmaza giren Müslümanların önünü açacak sağlam bir anahtardır. Bu anahtarın en büyük hikmeti, sadece mekânları değil zihin ve gönülleri de İslam'a açma özelliğine sahip olmasıdır. İman erleri de bu vesileyle 'Fitne ortadan kalkıncaya ve din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla mücadele edin…' (Bakara 193) ayetini düstur edinmiş ve birçok beldeleri bu aşk ve şuurla fethetmiş, Allah'ın izniyle kıyamete kadar daha nice şirk ve küfür beldelerini de fethedecek ve oraları ihya edeceklerdir." dedi.

"İNSANLIĞIN MANEVİ BİR FETHE İHTİYACI VAR"         

Yılbaşı bahane edilerek tertiplenen eğlencelerin, tüketilen içkiler ve gece boyunca yaşanan ahlaksızların hem gönüllerde hem de beldelerde yeni bir fethe ne kadar ihtiyaç olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Aydın, "Batı hayranlığı ve haram düşkünlüğü yılbaşı gecesi bahane edilerek meşrulaşmakta ve günahlar tavan yapmaktadır. Geçen yılın muhasebesi için güzel bir vesileye dönüşebilecek yılbaşı gecesi, maalesef haramlarla geçen bir günah gecesine dönmektedir. Bütün bu çirkeflikler, insanlığın yeniden manevi bir fethe ihtiyaç duyduğunun apaçık bir göstergesidir. Bu sebeple hem yılbaşı gecesinde hem de diğer zamanlarda ağır bir sorumluluk kuşanma, bilinçli Müslümanlar için hayati bir mesele haline gelmiştir." diye konuştu.

Aydın, "El Fettah olan Rabbimizden, kutlu Mekke fethinin hürmetine özelde Müslümanların, genelde tüm insanlığın kalbini hakiki imana açmasını niyaz eder ve fethin tüm dünya mazlumlarının ve mustazaflarının kurtuluşuna vesile olmasını dileriz." duası ile konuşmasını sonlandırdı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.