Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu: “Zamlar Geri Çekilsin”

Dövizin düştüğünü belirten Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu, zamların geri çekilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 08:58:20 eklenmiş

 

Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformunun Aralık ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Ülkemizde son dönemde döviz kurlarının aşırı bir şekilde yükselmesi ve bunun bahane edilerek gıda ürünleri başta olmak üzere hemen hemen tüm ihtiyaç maddelerinin astronomik düzeylerde hızlı bir şekilde zamlanması,  vatandaşın önemli derecede ekonomik sıkıntılar yaşamasına sebep olmaktadır.” Denildi.

Açıklamanın devamında, “Hükümetin finansal alanda uygulamaya koyduğu yeni sistemle döviz kurları bir gecede önemli ölçüde gerilemiş ve yakın zamanda daha da aşağılara inmesi beklenmektedir. Ancak, fiyatlara yapılan zamların geri çekilmesinde aynı iştahın oluşmadığı da gözlemlenmektedir. Hükümetin fiyatların indirilmesi hususunda sık sık dile getirdiği, ancak bir türlü gerçekleşmeyen stokçuluğa karşı denetim ve yaptırımları bir an önce başlatıp sonuçlandırmasını beklemekteyiz.” Denildi.” Denildi.

Batman esnafına çağrıda bulunulan açıklamada, “Batman Esnafının da bu konuda öncülük yapacağından en ufak bir şüphemiz olmadığına da inanıyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Öldürülen Suriyeli göçmenlere de değinilen açıklamada, “16 Aralık sabahı İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde işçilik yapan 3 Suriyeli mültecinin üzerlerine benzin dökülüp yakılarak katledilmesi olayının sadece psikopat bir katilin cinneti sonucu tarif edilemeyecek derecede vahim ırkçı bir olay olduğunun bilinmesini istiyoruz. Ayrıca bir süredir mülteci düşmanlığı yapanlar, onları ekonomik sıkıntılarının sebebi olarak gösterenler ve bu ırkçı-şöven yangına benzin dökenlerin bu vahşette payları olduğundan hiç şüphemiz yok.” İfadeleri kullanıldı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.