Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

BEŞİRİDE ÜCRETSİZ TİYATRO GÖSTERİMİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ücretsiz tiyatro gösterimi Beşiri ilçemizin de arasında bulunduğu ‘5 ilçede 5 çocuk Tiyatrosu’ oyunu sahnelendi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:00:05 eklenmiş

 

Ege Çocuk Tiyatrosu topluluğunun sahneye taşıdığı oyunlarıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr; “Küçük Kara Balık Oyunu hem bir masal, hemde masallarıyla eğitip eğlendiren, çocuklarda merak etmenin, öğrenmenin, keşfetmenin, hayal etmenin, cesur olmanın, tehlikeyle baş etmenin ve hayatın birçok zorluklarını anlatan eğitsel bir oyundur. İran’lı yazar Samed Behrengi’nin yazdığı ‘Küçük Kara Balık’ eserinden uyarlanan oyun sahnelendiği yerde büyük ilgi görüyor. 03 Ocak 2022 Pazartesi ile 07 Ocak Cuma gününe kadar Kozluk, Beşiri, Sason, Hasankeyf ve Sason ilçelerinde ücretsiz bir şekilde sahnelendi. Sahnelendiği yerde bütün çocuklar oyunları ücretsiz izlediler.” diye konuştu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.