Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

30 DERECEDE TIRMANDILAR

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Dağcılık İl Temsilcisinin organizasyonunda yapılan Erciyes ve Hasan dağı tırmanışı, zorlu koşullarda tamamlandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:04:35 eklenmiş

 

Batmanlı dağcılar -30 derecede 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes dağına ölümüne tırmandı. 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes dağı tırmanışının yanı sıra 3268 metre yüksekliğindeki Hasan dağına da tırmanan dağcılar, çektikleri zorluğu zirveye çıkınca unuttular.  

“YILIN İLK TIRMANIŞI OLDU”

Dağcılık il temsilcisi Emrullah Girgin yaptığı açıklamada; “Batman Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık İl Temsilciği olarak yaptığımız Erciyes ve Hasan dağı kış zirve faaliyetine 4 Batmanlı dağcı olarak katılım sağladık. -30 dereceyi bulan soğuk havaya rağmen 2 dağın zirvesine çıkmayı başardık. Bu yılın ilk tırmanışını yapmanın heyecanını yaşadık. Tipiye ve buz gibi soğuk havaya rağmen hedefimizden vazgeçmedik. Donma tehlikesine rağmen 13 saat boyunca tırmanışımızı sürdürdük. Zaman zaman görüş mesafesi 1 metreye kadar düşüyordu. Saçımız, sakalımız, çantadaki sularımız ve yiyeceklerimiz bile dondu. Zirveye ulaştığımızda tüm zorlukları unuttuk. İnanılmaz tehlikeli ve adrenalin dolu bir tırmanışı geride bırakıp, sağ salim Batman’a dönmeyi başardık.” diye konuştu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.