Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Din Eğitimine Hakaret Milletin Değerlerine Hakarettir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarıyla ilgili olarak çirkin ve hakaret içerikli ifadeler kullanmasına tepki gösteren Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu, din eğitimine hakaretin milletin değerlerine hakaret olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:08:02 eklenmiş

 

Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan absın açıklamasında, “sarf etmiştir. Kur’an Kurslarında din eğitimiyle ilgili dersler verilmesini eleştiren Özel, halkımızın teveccühünü kazanan din eğitimini “ortaçağ karanlığı” olarak nitelendirerek milletimizin inancına hakaret etmiştir. Böylece yüz yıllık sicillerinde başörtüsü zulmü, katsayı uygulaması, din eğitiminin yasaklanması gibi kara lekeler bulunan CHP, son basın açıklamasıyla hala aynı karanlık emellere sahip olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.” Denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tevhid-i Tedrisat ile birlikte yaklaşık bir asırdır tek tip, ruhları ve zihinleri köleleştiren, kumanda merkezi dışarıda olan bir eğitim sistemi sürdürülmeye çalışılmaktadır. Böylece çocuklarımız ailelerine, değerlerine, tarihine, kültürüne ve inançlarına yabancılaştırılmaktadır. Öyle görünüyor ki, bu köleleştiren eğitim düzenine dur demekten rahatsız olan odaklar kinlerini kusmaya devam edeceklerdir. Kilisenin tasallutunda Ortaçağ Karanlığını yaşamış olan Batı dünyası bile, yakın tarihinden ders çıkararak din ile barışmış ve dinine, değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye çaba göstermektedir. Bu bağlamda ABD ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde din dersi anaokulu ve ilkokulların ilk sınıfından itibaren eğitim sistemi içerisinde yer almakta, anaokullarının büyük bir kısmı da Kilise’lere bağlı olarak Kiliselerde hizmet vermektedir.”

Açıklamanın devamında, “Avrupa’nın Ortaçağ Karanlığını yaşadığı dönemde, İslam dini ilk emri “Oku!” olan bir medeniyet inşa etmiş, insanlığı cehaletten kurtarmıştır. Kur’an ve Sünnet ekseninde kurulan medeniyet; çağlar üstü bir anlayışla insanlığı aydınlatmış, barış ve adaleti hakim kılmaya çaba sarf etmiştir. İslam dini, coğrafyamızın kadim unsuru ve milletimizin yol haritasıdır. Açık veya ima yoluyla İslam dinine saldıranlar, siyasi veya dünyevi emelleri için istismar edenler hüsrana uğrayacaklardır. “ denildi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.