Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

PARMAK BEBEK HAYATA TUTUNDU

26 haftalık doğan 560 gram ağırlığındaki parmak bebek Müzeyyen, tedavi altına alındığı Hastanede 3 buçuk aydır verdiği yaşam mücadelesini kazandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:08:40 eklenmiş

 

Yüksek tansiyon nedeniyle erken doğumu başlayan anne Yaşam Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan müdahaleyle henüz 26 haftalıkken dünyaya gelen 560 gram ağırlığındaki bebek, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Hastanenin maskotu haline gelen "parmak bebek" Müzeyyen, özenle yapılan 3 buçuk aylık tedavinin ardından 1kilo 910 grama ulaşarak sağlıklı bir şekilde ailesine kavuşturuldu.

Yaşam Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru Uzm. Dr. Oktay Aslan: “Sağlığına kavuşan Müzeyyen bebeği taburcu ettiğimiz için tüm ekibimiz çok mutlu. Prematüre doğan bebekleri yaşatabilme oranımız oldukça yüksek. Bu konuda başarılı bir üniteyiz. Ekibimiz son derece tecrübeli. Eskiden yaşamaları mucize görülen prematüre bebekler, tıptaki ilerlemeler ve teknik olanakların gelişmesi sayesinde artık yaşama tutunabiliyor” dedi.

"O BİZİM KÜÇÜK MUCİZEMİZ "

Müzeyyen bebeğin annesi: “Çok endişeli bir süreçti. Doğumdan hemen sonra bebeğimi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedaviye aldılar. Bebeğimi ilk gördüğümde yaşayacağına ihtimal vermedim. Allah'a şükürler olsun bebeğim yaşıyor, durumu iyi. Sağlıklı şekilde kucağıma aldığım için çok sevinçliyim. O bizim küçük mucizemiz. Tedavisiyle yakından ilgilenen Yaşam Hastanesi doktor ve hemşirelerinden Allah razı olsun" dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.