Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

TOPLU ULAŞIMA ZAM YOK

Batman Belediyesi, belediye meclisinde aldığı kararla maliyetlerin artmasına karşı toplu taşıma otobüsleri biletlerinde zam yapmadı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:12:29 eklenmiş

 

Sosyal Belediyecilik kavramını tüm projelerinde gösteren Batman Belediyesi, enflasyon, asgari ücret değişimi ve yakıt giderlerinin yarattığı maliyet artışına karşın toplu taşıma otobüslerinin bilet fiyatında artış yapmadı.

“GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ ZAM YAPMADIK”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin: 2020 Mart ayından itibaren otobüs biletleri fiyatlarına zam yapılmadığını hatırlatarak, “Maliyetler artmasına rağmen halkın refahını önemsediğimizden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da zam yapmama kararı aldık. Tüm Batman halkına hayırlı olsun” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN DE MÜJDE

Ayrıca, Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına tanınan "ücretsiz toplu taşıma" hakkının uzatılması ile Batman Belediyesi’nde de bu hak, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı. Sağlık çalışanlarına tanınan "ücretsiz toplu taşıma" hakkının süresi 6 ay uzatıldı. MEHMETMİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.