Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

YARIYIL TATİLİ SİYER YARIŞMASINA HAZIRLIK İÇİN BİR FIRSAT

Peygamber Sevdalıları Batman Koordinatörü Feyzi Aydın, yarıyıl tatilinin Siyer Yarışması'na hazırlanmak isteyen çocuklar ve ebeveynler için bir fırsat olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:14:22 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlen Siyer Yarışması, bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek. Yarışmanın başvuru işlemleri 31 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

"O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışması'nın bu yıl 11'incisi düzenlenecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörü Feyzi Aydın, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışması'na büyük bir teveccühün olduğunu ve başvuruların da devam ettiğini ifade etti.

"SİYER YARIŞMAMIZ GEREKEN TEVECCÜHÜ GÖRÜYOR"

Siyer sınavını Peygamber'in hayatını, sünnet-i seniyesini topluma tanıtmak ve benimsetmek amacıyla yaptıklarını belirten Aydın, "Bu amaçla yıllardır Siyer Yarışması düzenlemeye çalışıyoruz. Elhamdülillah halkımızın da teveccühü var. Peygamberi anlayanlar topluma değer katıyorlar. Siyer yarışmamız gereken teveccühü görüyor. Şu anda Türkiye geneline baktığımızda 130 bin civarında kaydımız var, Batman’da binlerce kayıt var. Elbette ki bu kayıtların daha iyi olacağını umuyoruz. Bilindiği üzere geçen sene salgın daha yeniydi. Yarışmamızı online olarak düzenledik. Bu sene rağbeti daha iyi olarak görüyoruz çünkü geçen sene salgın münasebetiyle tereddüt vardı ama bu sene daha iyi durumdadır. " dedi.

"YARIYIL TATİLİ BİR FIRSATTIR"

15 günlük yarıyıl tatilinin yaklaştığını hatırlatan Aydın şu ifadeleri kullandı, "Bu süre kitabı okuyabilme açısından bir fırsattır. Aileler Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) ailece de işleyebilirler. Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) anlamak mühimdir. Allah, Peygamberimiz ile ilgili; 'Allah'ı ve ahiret gününü umanlar için Peygamberde, nice güzel örnekler vardır.' diyor. Peygamber numune-i imtisaldir, yegâne örnektir. Allah O'nu alemlere rahmet olarak göndermiştir. Dolayısıyla yarışmamız açısından son dönemece girdiğimiz bu günlerde aileler; tatili fırsat bilerek çocukları üzerinde dururlarsa, kendileri de çalışırlarsa yarıyıl tatili bir fırsattır. Gençler belki sınavlara hazırlanıyorlar, kitabı belki iyice tetkik edememişlerdir ama tatil bir fırsattır."

"YARIŞMAMIZ, KAYBEDENİ OLMAYAN BİR YARIŞMADIR."

Yarışmada başarılı olan yarışmacılara muhtelif hediyeler verileceğini belirten Aydın, "Çocuklardan tutun büyük yaştaki katılımcılara kadar teşvik amaçlı hediyelerimiz var. Bilindiği üzere bütün yarışmalarda kazananlar ödüllere kavuşuyorlar, ödüllendiriliyorlar çünkü hak ediyorlar. Ödüllerimizde; bilgisayar, drone, tablet, kol saati gibi hediyelerimiz var. Katılımcılar bu anlamda da memnun kalacaklardır. Bunu teşvik amacıyla yapıyoruz yoksa Peygamber hayatını okumak başlı başına bir ödüldür, böyle görüyoruz. Yarışmamız, kaybedeni olmayan bir yarışmadır. Neticede siz Peygamberin hayatını okuyorsunuz. Peygamberin hayatını okumak ibadettir, sevaptır, hayırdır, kazançtır çünkü Peygamber'den bahsetmek Allah'ı sevindiren hasletlerden birisidir. Dolayısıyla yarışmamızın kaybedeni yoktur. Katılımcılarımız ödül kazanmasa da neticede O'nu okuyarak bir kazanç elde etmişlerdir. Bunu böyle bilmek lazım. Katılımcılar ve bir şekilde Müslümanım diyen bizlerin bir şekilde Peygamber'in hayatıyla meşgul olması lazım." diye konuştu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.