Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

TOPLU SÖZLEŞMEYE EK PROTOKOL YAPILSIN

Yükselen fiyatların karşısında çalışanların alım gücünün düştüğünü belirten Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, toplu sözleşmeye ek protokol yapılmasını istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 13:30:03 eklenmiş

 

“DERDİ VE DAVASI OLAN BİR TEŞKİLATIZ”

Eğitim Bir-Sen’in her zaman çalışanlarının hakkını gözettiğini vurgulayan Aksoy, “Eğitim Bir Sen; eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek anlayışı ve amacıyla sendikacılık yapıyor. Derdi ve davası olan bir teşkilatız. Hem bütün mazlumların dert ortağı olmak hem de hakkı çiğnenmişlerin sesi olmak bizim kuruluş ilkelerimizdendir. Bizim en büyük sendika olmamız, genel yetkili sendika unvanına sahip olmamız tesadüfi değildir. Bunun bir hikâyesi vardır. Ödenmiş bedeller bunu mümkün kılmıştır” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM-BİR-SEN İDEOLOJİK TAKINTILARI OLAN BİR SENDİKA DEĞİLDİR”

İnsan odaklı bir sendika olduklarını söyleyen Aksoy, “Eğitim-Bir-Sen ideolojik takıntıları olan bir sendika değildir. İnsan odaklı hizmet sendikacılığıyla fark attığı eğitim çalışanlarının teveccühünü bu yolla kazandı. Bu ülkenin değerleriyle barışık olan, bu ülkenin derdiyle yoğrulan, bu ülkenin daha fazla yol alması için yorulan, çocuklarının geleceğini inşa etme düşüncesiyle var olan bütün insanlar bizim için değerlidir. Biz, kurulduğumuz günden bu yana, konjonktüre göre evirilen değil, hakikate göre tavır belirleyen bir sendikal anlayışla hareket etme mesuliyetinden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz” vurgusunda bulundu.

“BİZİMKİSİ KISA MESAFE KOŞUSU DEĞİL, UZUN BİR YÜRÜYÜŞTÜR”

Sorunları çözmek için uzun süreli bir çaba içinde olduklarını belirten Aksoy, “Toplu sözleşme süreci bize şunu öğretmiştir: Her şeyi tek seferde elde edebilmek mümkün değildir. Bizimkisi kısa mesafe koşusu değil, uzun bir yürüyüştür. Bugün bir sorunu çözeriz, yarın bir başkasını. Dün, 3600 ek gösterge konusu gündeme geldiğinde kimsenin ümidi yoktu. Ancak bugün geldiğimiz nokta ortada. 6. Dönem Toplu Sözleşme ile bağıtlanmış ve Millî Eğitim Şûrası açılışında kamuoyuyla paylaşılmıştır. 2022 yılında inşallah bu süreç tamamlanacak. Öğretmenlik Meslek Kanunu için yıllardır yürüttüğümüz ve son dönemde yoğunlaştırdığımız çalışma ve görüşmeler de meyvesini vermiştir. Bunun yanı sıra, sendikalı olmanın bir farkı olması gerektiği yine toplu sözleşme ile tescil edilmiştir. Toplu sözleşmeyi imzaladığımız günden bugüne artan kurun, yükselen fiyatların karşısında çalışanların alım gücünün düştüğünün farkındayız. Bunun telafi edilmesi için toplu sözleşmeye ek protokol yapılmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.