Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

AFGANİSTAN VE YEMEN’E ACİL YARDIM ÇAĞRISI

Afganistan ve Yemen’de insanlık dramının yaşandığını, açlıkla karşı karşıya olan halkın ölüm riski taşıdığını belirten Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, hayırseverlere “Acil yardım çağrısında” bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-23 12:31:46 eklenmiş

 

Batman Umut Kervanı Başkanı Güzel, yaptığı açıklamada, Afganistan ve Yemen’de insanların açlığın getirdiği ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Oradaki Müslümanların hayatta kalabilmek adına aile bireylerini satmak zorunda kaldıklarına dikkat çeken Güzel, bu ülkelerde büyük bir insani dramın yaşandığını vurguladı.

İmkân sahibi tüm Müslümanlara büyük sorumlulukların düştüğüne işaret eden Güzel, hayırseverleri acilen Afganistan ve Yemen’e destek olmaya çağırdı.

“İNSANİ YARDIMLARI KESİLDİ”

Afganistan’da halkın açlıkla karşı karşıya bırakıldığını kaydeden Güzel, “Bugün İslam ümmeti olarak Afganistan’da ve Yemen’de yaşanan insanlık dramı hepimizin içini yaralamaktadır. Müslümanlar olarak bunu yüreğimizde hissediyoruz. Müslüman Afgan halkı 40 yıllık emperyalistlerin sömürgesi altından özgürlüklerine kavuştuktan sonra maalesef emperyalistler tarafından insani yardımları kesilerek bugün ölümle, açlıkla karşı karşıya bırakılmışlardır.” dedi.

“AİLE BİREYLERİNDEN BİRİLERİNİ SATMAK ZORUNDA KALIYORLAR”

25 milyon Afganlının açlıkla pençeleştiğini aktaran Güzel, “Hatta öyle kötü durumlar duyuyoruz ki, Müslüman kardeşlerimiz hayat mücadelesi verebilmek adına aile bireylerinden birilerini satmak zorunda kalıyor. Bu anlamda Müslümanların sorumluluğunda olan bir dram var. Umut Kervanı olarak Afganistan halkı için daha önce de gerekli desteği verdik. Hayırseverlerimizin bağışlarını Afganistan’a ulaştırdık. Afganistan’da insanlık dramı maalesef hâlâ devam ediyor.” diye konuştu.

“İHTİYAÇLARINI GİDERMEYE YÖNELİK GAYRET İÇİNDE OLMALIYIZ”

“Kardeşlerimizin bizim desteğimize, yardımlarımıza ihtiyacı var” diyen Güzel, şöyle devam etti: “Afganistan ile birlikte Yemen’deki kardeşlerimizde bir açlık dramıyla karşı karşıyadırlar. Müslümanların sorunu hepimizin sorunudur. Bu sorunların çözümü noktasında imkanlar dahilinde hepimizin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak bir gayret içinde olmamız gerekir. Genel Merkezimizin hem Afganistan hem de Yemen için başlatmış olduğu insani yardım çağrısını bizlerde Batman Umut Kervanı olarak destekliyoruz.”

“KARDEŞLERİMİZDEN GELECEK DESTEKLERİ BEKLİYORUZ”

Konuşmasında hayırseverlere çağrıda bulunan Güzel, “Kardeşlerimizden gelecek yardımı en kısa sürede ihtiyaç sahibi Afganistan ve Yemen’deki kardeşlerimize ulaştırmak için bunu kendimizde imani, insani bir vazife olarak görüyoruz. Bu anlamda kardeşlerimizden gelecek destekleri bekliyoruz. Hayırseverlerimiz Afganistan’a, Yemen’e yapmak istedikleri bağışları nakdi olarak bize yapabilirler. Bizlerde bu nakdi yardımı oradaki ihtiyaç sahiplerine gıda olarak ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimiz yardımlarını Umut Kervanı aracılığıyla Afganistan’a ve Yemen’e ulaştırabilirler. Tekrardan hayırseverlerimize çağrıda bulunmak istiyoruz. Kardeşlerimiz ciddi bir insani dramla, açlıkla karşı karşıyadırlar. Bağışlarını artırarak bu kardeşlerimizi sahiplenmelerini, ihtiyaçlarını gidermeleri noktasında bir nebze de olsa destek olmalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.