Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR

HÜDA PAR "Geleceğin inşası gençlerin eli ile olacaktır. Bu denli önemli olan gençliğin son dönemlerde gelecek kaygısı, ateizm veya deizm ile anılması büyük bir talihsizliktir" açıklamasında bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-23 12:35:03 eklenmiş

 

HÜDA PAR yaptığı açıklamada, “Geleceğin inşası gençlerin eli ile olacaktır. Maddi ve manevi anlamda ihtiyaçları karşılanmış, erdemli bir gençlik, kendisi ile beraber toplumu da kalkındırır. Bu denli önemli olan gençliğin son dönemlerde gelecek kaygısı, ateizm veya deizm ile anılması büyük bir talihsizliktir. Bu sorun, siyasetin ve toplumun en önemli gündem konusu olmalı, kapıdaki tehlikenin farkına varılmalı ve gerekli tedbirler derhal alınmalıdır. Büyük kültürleri ve medeniyetleri oluşturan kök, dindir. İnançsızlık, toplumlar ile medeniyetlerin önündeki en büyük tehlikedir.  Dinin toplumdaki yanlış temsili, popüler kültür, hâkim paradigma ve laik eğitim sistemi gibi birçok etkenin körüklediği bu sorun, gençliğin değerlerine yabancılaşmasına sebep olmanın yanı sıra adalet temelli bir düzenin oluşmasını da engellemektedir.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında, “Türkiye, geri dönülmez bir noktaya gelmeden evvel bu soruna gereken önemi vermeli ve bu minvalde politikalar geliştirerek riski bertaraf etmelidir. Gençliği hâkimiyeti altına alan popüler kültüre önemsiz bir ergen akımı gibi yaklaşmayı bırakmalı ve bunu destekleyen politikalarına son vermelidir. Özellikle Batı menşeli laik ideolojiyi dayatan eğitim sistemini kökünden değiştirmelidir. Öte taraftan hükümet problemin ciddiyetini kavramalı, gençleri ne pahasına olursa olsun ekonomik kaygılardan ve manevi buhrandan kurtarmalıdır. Ayrıca gençleri özüne yabancılaştıran ve kültürüne düşman haline getirmeye çalışan yazılı, basılı ve görsel yayınlar ile iletişim platformları kontrol altına alınmalıdır.” Denildi. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.