Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-23 12:44:12 eklenmiş

 

Gazetemize demeç veren HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, “Pandemi 2 yılı aşkındır, bütün dünyayı etkisi altına aldığı gibi Türkiye’yi de ciddi şekilde mağdur etmektedir. Bununla ilgili bütün vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığının çizdiği çerçeve içerisinde hareket etmeleri ve belirlenen kurallara riayet etmeleri gerekmektedir. Bu kurallar insanların pandemiden en az zarar ile etkilenerek atlatabilmeleri için oluşturulmuştur.” Dedi.

Batman’da vaka sayısının 3 kat arttığını belirten Çetiz, “Omicron varyantı bütün dünyayı çok acımasız bir şekilde etkisi altına almış durumda. Yakın zamana kadar Batman’da omicron varyantı vakasının olduğunu bilmiyorduk, fakat sayın valimizin açıklaması bizleri tedirgin etti. Vakalar 3 katına çıkmış durumda. Durum böyle devam ederse 3 kat değil, 10 kat artacaktır. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Temizlik ve hijyene dikkat edelim. Kapalı ortamlardan mümkün mertebe uzan duralım. Kapalı ortama girmemiz gereken durumlarda ise maske ve sosyal mesafeye kesinlikle riayet edelim. Alınan bütün tedbirlerin bizim faydamıza olduğunu unutmayalım.” İfadelerini kullandı.

Batman esnafının pandemi sürecinde çok büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen Çetiz, “Bu iki yıllık süreçte esnaf çok mağdur oldu. Birçoğu kepenk kapatma zorunda kaldı. Birçoğu kepenk kapatmamak için mücadele ediyor. Eğer sağlık kurallarına riayet etmezsek Allah korusun tekrar bir kapanma olursa esnaf bunu kaldırmayabilir. Dolayısıyla belirlenen kurallara muhakkak ki uyalım. Hiç kimse bu hastalık beni etkilemez demesin.” Dedi.

Halkı aşı olmaya çağıran Çetiz, “Genç yaşlı demeden herkesin aşı olması gerekiyor. Ben 3 doz aşımı da yaptırdım. Kendimizden vazgeçersek bile sevdiklerimizden vazgeçmemeliyiz. Herkes mutlaka aşı olmalı ve ailelerini de aşı olmaları konusunda ikna etmeye çalışmalıdır.” Diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.