Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-23 12:45:06 eklenmiş

 

Beşiri ilçesine bağlı Esence (KaniQule) köyünde bulunan tek katlı, iki göz odalı kerpiç yapılı evde oturan Karakuluç ailesinin evleri çökme tehlikesiyle karşı karşıya. Karakuluç ailesinin soğuk havalarda hayata tutunma çabalarını görenlerin yüreğini burkuyor.

aşadıkları zorlu hayat koşullarının yanında, her yanı çatlaklarla dolu olan evlerinin her an çökeceği endişesini taşıyan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor. Dondurucu soğukta bir odada kalarak ısınmaya çalışan aile, harabeyi andıran evlerini ısıtamadıklarını ifade etti.

Yıkılmak üzere olan kerpiç evde hayat mücadelesi verdiklerini belirten Murat Karakuluç, iki ineğin sütünü satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını söyledi.

“EV DESTEKLERLE AYAKTA DURUYOR”

 “42 yaşındayım. 15 yıldır evliyim ve 4 çocuğum var. 10 yıldır çocuklarımla beraber babamdan kalma bu kerpiç evde kalıyoruz. Evimiz iki odalı, diğer oda kullanılmaz halde olduğu için bir odayı ancak kullanabiliyoruz. Mutfak ise verdiğimiz desteklerle ayakta duruyor. Evimiz harabe durumdadır. Çalışmıyorum, iki tane ineğimiz var ve onların sütünü satarak idare etmeye çalışıyoruz ama ineklerin masrafı da çok olduğu için sattığımızın çoğunu ineklere yem alıyoruz. Artık geçinemiyoruz.” dedi.

“HER GÜN EV YIKILACAK KORKUSUYLA YAŞIYORUZ”

Evin onarılacak bir durumu olmadığını, her gün yıkılacak korkusuyla yaşadıklarını belirten Karakuluç, şöyle devam etti:“Evimizin birçok yerinde büyük çatlaklar olduğu için ısınamıyoruz. Okul idaresi bize bir soba verdi, onunla ısınıyoruz. Maddi durumum olmadığı için eve bir şey de yapamıyorum. Evimiz harabe halde, desteklerle ayakta durabiliyor. Her gün ev yıkılacak korkusuyla yaşıyoruz. Resmi yerlere başvurumuzu yaptık. Sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu ev yıkılması gerekiyor. Çünkü tadilat edilecek bir yeri kalmamış durumda. Yetkililerden ve hayırseverlerden bize yardımcı olmalarını istiyoruz.”

“AİLECE BİR GÖZ ODADA KALIYORUZ, YAĞMUR YAĞINCA İÇERİYE SU DAMLIYOR”

Her kış aylarında büyük zorluklar çektiklerini belirten anne Söylemez Karakuluç ise yetkililerin seslerini duymasını ve sorunlarına çözüm bulmasını istedi.

Karakuluç, “Şu anda tek göz odada yaşıyoruz. Köy olduğu için eşim çalışmıyor. Evimiz harabe, verdiğimiz desteklerle ayakta duruyor. 8 senedir bu durumdayız, artık bir şeylerin yapılmasını istiyorum. Ailece bir göz odada kalıyoruz. Isınmak için soba kullanıyoruz ama pencerelerimizin camları yok, her yerden hava kaçırıyor. Bir şekilde idare etmeye çalışıyoruz. Her kış bu sorunu yaşıyoruz. Yağmur yağınca her yerden su damlıyor. Yetkililerin bizi görmesini ve derdimize bir çare bulmalarını istiyorum.” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.