Önceki Sonraki
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ
DURAKLAR YENİLENDİ
BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Din Eğitimine Hakaret Milletin Değerlerine Hakarettir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarıyla ilgili olarak çirkin ve hakaret içerikli ifadeler kullanmasına tepki gösteren Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu, din eğitimine hakaretin milletin değerlerine hakaret olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:08:02 eklenmiş

 

Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan absın açıklamasında, “sarf etmiştir. Kur’an Kurslarında din eğitimiyle ilgili dersler verilmesini eleştiren Özel, halkımızın teveccühünü kazanan din eğitimini “ortaçağ karanlığı” olarak nitelendirerek milletimizin inancına hakaret etmiştir. Böylece yüz yıllık sicillerinde başörtüsü zulmü, katsayı uygulaması, din eğitiminin yasaklanması gibi kara lekeler bulunan CHP, son basın açıklamasıyla hala aynı karanlık emellere sahip olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.” Denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tevhid-i Tedrisat ile birlikte yaklaşık bir asırdır tek tip, ruhları ve zihinleri köleleştiren, kumanda merkezi dışarıda olan bir eğitim sistemi sürdürülmeye çalışılmaktadır. Böylece çocuklarımız ailelerine, değerlerine, tarihine, kültürüne ve inançlarına yabancılaştırılmaktadır. Öyle görünüyor ki, bu köleleştiren eğitim düzenine dur demekten rahatsız olan odaklar kinlerini kusmaya devam edeceklerdir. Kilisenin tasallutunda Ortaçağ Karanlığını yaşamış olan Batı dünyası bile, yakın tarihinden ders çıkararak din ile barışmış ve dinine, değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye çaba göstermektedir. Bu bağlamda ABD ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde din dersi anaokulu ve ilkokulların ilk sınıfından itibaren eğitim sistemi içerisinde yer almakta, anaokullarının büyük bir kısmı da Kilise’lere bağlı olarak Kiliselerde hizmet vermektedir.”

Açıklamanın devamında, “Avrupa’nın Ortaçağ Karanlığını yaşadığı dönemde, İslam dini ilk emri “Oku!” olan bir medeniyet inşa etmiş, insanlığı cehaletten kurtarmıştır. Kur’an ve Sünnet ekseninde kurulan medeniyet; çağlar üstü bir anlayışla insanlığı aydınlatmış, barış ve adaleti hakim kılmaya çaba sarf etmiştir. İslam dini, coğrafyamızın kadim unsuru ve milletimizin yol haritasıdır. Açık veya ima yoluyla İslam dinine saldıranlar, siyasi veya dünyevi emelleri için istismar edenler hüsrana uğrayacaklardır. “ denildi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şehmus Özcan, Ak Partiye geçen Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR

İlçemizde 2022-2023 eğitim - öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda "Taşımalı Eğitim ve Okul Güvenliği" toplantısı yapıldı.

EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

Eğitim-Bir-Sen Batman ve Beşiri Teşkilatından bir gurup eğitimci, İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DURAKLAR YENİLENDİ

Beşiri İlçe merkezinde bulunan bazı otobüs durakları yenilendi.

BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Beşiri ilçemizde Bağdu, Mehmet Yatkın ve Behrem Yoğun mahallelerine doğalgaz şebekesi çekildi.

TARIM İŞÇİSİ KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ

Kimileri çocuklarıyla, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen tarlalarda bunaltıcı sıcaklar altında çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, günlük 95 lira yevmiyeyle aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.