Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

VALİ ŞAHİN PROJELERİNİ ANLATTI

Kamu ve sivil toplumda Batman’ı temsil eden önemli isimlerle bir araya gelen Vali Şahin, Batman Belediyesi’nin son 2 yılda hayata geçirdiği proje, hizmet ve yatırımları anlattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-04-02 11:58:41 eklenmiş

 

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, “Değişime İnandık, Birlikte Başardık” mottosuyla gerçekleştirilen “Batman’da Proje, Hizmet ve Yatırımlarla Geçen 2’nci Yıl” programında Batman Belediyesi’nin son 2 yılda hayata geçirdiği ve yapımı süren projeleri tanıttı. Şehrin kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, meslek odaları, kooperatif ve özel sektör temsilcileri ile Batman’ın tanınmış simalarını Güngör Palas Düğün ve Davet Salonu’nda bir araya getiren organizasyon, ulusal gazete ve televizyonlardan çok sayıda haberci ve yerel medya temsilcileri tarafından da takip edildi.

TÜM KAYNAKLAR TÜKETİLMİŞTİ

Yemek sonrası gösterilen ‘Birlikte Başardık’ tanıtım filminin ardından kürsüye çıkan Vali Şahin, “Bugün burada göreve gelişimizin 2. yılında Batman’da hayata geçirdiğimiz ve yapımı devam eden proje, hizmet ve yatırımlarla birlikte Batman için hayalini kurduğumuz, planladığımız çalışmaları siz değerli dostlarımızla paylaşmak için bir araya geldik. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da birçok belediyede yöneticilerin terörle irtibatı tespit edilince hukuki süreç başlatılmış ve söz konusu yöneticiler görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sıkça vurguladığı terörle her alanda mücadele kapsamında, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla hali hazırda yürüttüğümüz Batman Valiliği görevine ek olarak Batman Belediyesi’nin yönetimini de üstlendik. Tanıtım filminde bizden önceki dönemi hatırlama fırsatımız oldu. Göreve başladığımızda Belediyenin tüm kaynaklarının tüketildiğini ve elle tutulur tek bir somut proje, hizmet ya da yatırımın olmadığını gördük” dedi.

BÜYÜK SORUNLARA NEŞTER VURDUK

Daha sempatik ve kolay, siyasi rantı daha yüksek işleri yapma seçeneği mevcutken bunu tercih etmediklerinin altını çizen Şahin, “Bizden önceki yönetimlerin yanaşmadığı zor, zahmetli ve maliyetli büyük problemlere odaklandık. Kronikleşen sorunlara neşter vurduk ve vurmaya devam ediyoruz. Keşke bizden önceki yönetimler ucuz popülizm yapmak yerine şehrin gerçek sorunlarına eğilebilseydi. Şehrin problemleri bugüne kadar çözülmüş olurdu. Eleştiri alacağımızı bile bile büyük sorunların üzerine gittik. Bugün burada kimseye sitem etmiyoruz. Kentsel dönüşümden imara, altyapıdan çevre düzenlemeleri, park ve bahçelere, içme suyu hattı ve deposuna kadar Batman’ın en önemli sorunlarını çözdük ve çözmeye devam edeceğiz. Terörün finansmanına aktarılan kamu kaynakları artık millete hizmet için kullanılıyor” diye konuştu.

MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.