Önceki Sonraki
YETKİ EMİN ELLERDE
ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”
SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ
HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET
Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Mevlit Etkinliği Kitlesel Olmayacak

Mevlit etkinliklerinin Ramazan ayına tekabül etmesi dolayısıyla bu yıl kitlesel bir programın yapılmayacağını açıklayan Peygamber Sevdalıları Vakfı, bu anlamlı günlerde yapılması gerekenler hususunda öneri ve tavsiyelerde bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-04-02 13:28:24 eklenmiş

 

Her yıl Diyarbakır başta olmak üzere Türkiye'nin birçok il, ilçe, köy ve mahallelerinde nisan ayında Mevlit etkinlikleri düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı, söz konusu program takviminin Ramazan ayına tekabül etmesi dolayısıyla bu yıl herhangi bir organizasyon tertiplenmeyeceğini açıkladı.

Açıklamayı Peygamber Sevdalıları Vakfı Sözcüsü Yahya Ograş okudu. Sözlerine salat ve selam ile başlayan Ograş, "Hazreti Peygamber Aleyhi salâtu vesselamın sevdası ile şenlenen bir kutlu mevsime daha adım atıyor, bahar ve rahmet ile anılan bir aya giriyoruz. İnanıyoruz ki insanları huzur, selamet ve saadete götürecek tek yol, insanlığın Hazreti Muhammed’in örnek rehberliğinde buluşmasıdır." dedi.

"Tüm Peygamber sevdalısı halkımızın mevlid heyecanı değişik aktivitelerle çevrelerine yansıtmalarını bekliyoruz"

Ograş, "Değerli Peygamber Sevdalıları, pandemi şartlarından dolayı sizlerle meydanlarda buluşamamanın derin hüznünü yaşıyoruz. Rabbimizden bizleri en kısa zamanda halkımızla bir araya getirmesini niyaz ediyoruz. Bu sene de Ramazan'da halkımıza eza vermemek adına alanlarda Nisan-Mevlid etkinlikleri yapılmayacaktır. Ancak Mevlid heyecanının manen hissedilmesi adına kimi sembolik çalışmalarla da olsa bazı faaliyetlerimiz olacaktır. Tüm Peygamber sevdalısı halkımızın bu faaliyetleri değişik aktivitelerle çevrelerine de yansıtmalarını bekliyoruz. Ramazan ayını vesile kılarak hep birlikte Nisan ayını bir nevi 2'nci bayram atmosferine büründürelim." ifadelerini kullandı.

Varlık misyonu gereğince "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" kapsamında bu seneki temanın "Kurtuluş Rehberimiz Hazreti Muhammed" olarak belirlendiğini sözlerine ekleyen Ograş, bu çerçevede Nisan-Ramazan ayı boyunca yapılabilecek çalışmalar hakkında öneri ve tavsiyelerde bulundu.

"Salavat Seferberliğini iştirak ve teşviklerle artıralım"

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak hazırladıkları öneri ve tavsiyeleri sıralayan Ograş, şöyle devam etti: "İş yerlerine, caddelere Peygamber Efendimize ithafen üzerinde salat ve selamların olduğu yazılar yazılmak suretiyle afişler yapılabilir.

Gelen misafirlere bu aya mahsus olmak üzere şeker, gül suyu ikram edilebilir. Esnaf kardeşlerimiz bu döneme has indirim ve kampanyalar yapabilir. Ay boyunca evlerde, işyerlerinde, araçlarda Peygamber Efendimizle ilgili ilahi ve marşlar dinlenerek mevlid döneminin manevi atmosferi teneffüs edilebilir.

Komşularla Mevlid-i Şerif okunabilir, siyer üzerine sohbetler yapılabilir. Evlerde, işyerlerinde siyer filmleri izlenebilir, siyer kitapları okunabilir. Camilerde hocalarımız cemaate, okulda öğretmenlerimiz öğrencilerine siyer dersleri verebilir. Salavat Seferberliğine iştirak ve teşvikler artırılabilir." MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YETKİ EMİN ELLERDE

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy 2022 yılında bir kez daha yetkinin emin ellerde olduğunu söyledi.

ŞOFÖR ALIMI İPTAL EDİLDİ

Batman Belediyesi 60 Şoför personel alımının iptal edildiğini duyurdu.

ŞENER; “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER Beşiri Engelliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdi.

SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ

Beşiri Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HÜDA PAR HEYETİNDEN ENGELLİLERE ZİYARET

Hüda Par Beşiri İlçe Teşkilatından bir heyet, ilçedeki engellilerin derneğini ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Engelliler Derneğinden Şener’e Ziyaret

Beşiri Engelliler Derneği'nden Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener'e ziyaret.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.