Önceki Sonraki
Vali Canalp Beşiri Köylerini Ziyaret Etti
Vali İkiköprü’yü Ziyaret Etti
KIRAMES RENGİ VE KOKUSUYLA ŞÖLEN SUNUYOR
KARABULUT VALİ CANALP’I ZİYARET ETTİ
Buğday Tarlası Küle Döndü

HIRSIZLAR VATANDAŞI BEZDİRDİ

Tüm Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Masum Padir, yaptığı açıklamada, Batman’da son zamanlarda hırsızlık olaylarında yaşanan artışların halkı canından bezdirdiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-05-14 14:10:08 eklenmiş

Hırsızlık olaylarına tepki gösteren Padir, hırsızların halkı ciddi manada mağdur ettiğini vurguladı. Padir, caydırıcı cezaların olmamasından ötürü yakalanan hırsızların hemen salıverildiğine dikkat çekti.

Cezaların caydırıcılığının yetersiz olmasının hırsızları cesaretlendirdiğine işaret eden Padir, yetkililere seslenerek hırsızlık suçlarına yönelik etkin ve caydırıcı cezaların getirilmesini istedi.

Hırsızlardan gına geldiğini söyleyen Padir, “Son zamanlarda ilimizde yaşanan hırsızlıklar halkımızı bezdiriyor. Gün geçmiyor ki mahallelerimizde hırsızlık olayları yaşanmasın. Özellikle hırsızlar günümüzün temel ihtiyaçlarından elektrik ve internet kabloları, sokak ve caddelerdeki rögar kapakları gibi ayrım gözetmeksizin gözlerine kestirdikleri irili-ufaklı hemen her metal ve iletken parçayı çalmaktadırlar.” dedi.

“HIRSIZLAR HEMEN SALIVERİLİYORLAR”

Hırsızlık olaylarının halkı mağdur ettiğini belirten Padir, “Bu durum başta öğrencilerimizin internet erişimini engellemekte, halkımızı ciddi manada mağdur etmektedir. Kolluk kuvvetlerimiz hırsızları yakalayıp ilgili birimlere teslim ettikten kısa bir süre sonra mevzuatta caydırıcı cezaların olmayışından kaynaklı hemen salıveriliyorlar.” diye konuştu.

“CEZALAR CAYDIRICI OLSAYDI BU DENLİ HIRSIZLIKLAR YAŞANMAYACAKTI”

“Cezaların caydırıcılığının yetersiz olması, hırsızların bu suçu tekrardan işlemek suretiyle cesaretlendirmektedir” diyen Padir, şöyle devam etti: “Şayet cezalar caydırıcı olsaydı, bu denli hırsızlıklar yaşanmayacaktı. Bu nedenle kanun yapıcılardan istirhamımız hırsızlık suçlarına yönelik etkin ve caydırıcı cezaların getirilmesidir.” HABER MEKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Canalp Beşiri Köylerini Ziyaret Etti

Vali Ekrem CANALP ilçe ziyaretleri kapsamında Beşiri ilçesine bağlı Durucak ve Bahçeli köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali İkiköprü’yü Ziyaret Etti

Batman Valisi Ekrem Canalp Beşiri ilçemize bağlı İkiköprü Beldesini ziyaret etti.

KIRAMES RENGİ VE KOKUSUYLA ŞÖLEN SUNUYOR

Batman İl Özel İdaresi Kıra Dağında bulunan mesire alanıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

BATMAN BELEDİYESİ 97 İŞÇİ ALACAK

Batman Belediyesi çeşitli birimlerde çalıştırmak üzere Personel A.Ş. bünyesinde 97 işçi alıyor.

Yoksulluk Sınırı 20 Bin Lirayı Aştı

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması 2022 Haziran ayı sonuçlarını açıkladı.

BATMANDA İLK DEFA KAN DEĞİŞİMİ YAPILDI

Tıp literatüründe Plazma Exchange olarak tanımlanan ve halk arasında Kan Değişimi olarak bilinen yöntem ilimizde ilk defa Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde başarıyla gerçekleştirildi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.