Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

Çocuklara Camiyi Sevdirmek İçin Kur’an Kursları İyi Bir Fırsat

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Ahmet Cihan, her yıl yaz mevsiminde milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur’an Kurslarına ilişkin açıklamalarda bulunarak çocuklara camiyi sevdirmek için bunun iyi bir fırsat olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-23 14:08:11 eklenmiş

 

Ülke genelinde 27 Haziran Pazartesi günü başlayacak Yaz Kur’an Kurslarının 26 Ağustos Cuma günü sona ereceğini belirten Cihan, ailelere çocuklarını Kur’an kurslarına göndermeye çağırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl yaz aylarında 90 bini aşkın cami, Kur'an kursu ile uygun görülen mekânlarda Yaz Kur'an Kurslarının düzenleneceğini aktaran Cihan, kursların yaklaşık iki yıl sonra Covid-19 salgının ardından yüz yüze verileceğini kaydetti.

“İSLAM’I YAŞAYALIM VE YAŞATALIM”

Öğrenmenin yaşının olmadığını ifade eden Cihan, İslami ilimleri öğrenmenin her Müslüman’a farz olduğuna dikkat çekti. Cihan, “Sağlığımız, sıhhatimiz yerindeyken, vakit ve imkânlar varken manevi değerlerimize sahip çıkalım. Kur'an-ı öğrenelim. Allah’ın dinine sahip çıkalım. İslam’ı yaşayalım ve yaşatalım.” dedi.

Kur’an kurslarının çocuklar için büyük bir fırsat olduğuna işaret eden Cihan, şöyle devam etti: “Kur’an kurslarının kıymetini bilelim. Peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde ‘Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir’ buyuruyor. Allah’ın kitabını öğrenmek, İslam’ın esas inançlarını bilmek, her Müslüman’ın temel görevidir. Günümüzde, ahlaksızlık ve her türlü gayrı meşru kötülüklerin yaygınlaştığı bir dönemde anne ve babalar olarak çocuklarımıza sahip çıkmak, onları en güzel bir şekilde yetiştirmek, Peygamberimizin hayatını öğretmek, manevi değerlerimizle tanıştırmak, İslam’ı, Kur'an-ı ve camiyi çocuklarımıza sevdirmek zorundayız. Bunun için yaz Kur’an kurslarını fırsat bilelim.”

Müslümanların Kur'an-ı Kerimi anlamaya, anlatmaya ve hayatın her safhasına uygulamaya çalışması gerektiğini vurgulayan Cihan, çocukları da henüz küçük yaştayken cemaatle namaz kılmaya alıştırmak gerektiğini kaydetti.

“ÇOCUKLARIMIZ AHLAKİ DEĞERLERİ EN DOĞRU YÖNTEMLERLE ÖĞRENME İMKÂNI BULACAK”

Cami ve Kur'an kursularına gelen çocukların huzurlu bir tatil dönemi geçireceklerini ifade eden Cihan, şunları söyledi: “Çocuklarımız kokuşmuş sosyal medyanın pençesinden uzaklaşacaklardır. Çocuklarımız tertemiz zihinlerini, hidayet kaynağı Kur’an’la besleyerek Peygamber sevgisini, Sahabe sevgisini, anne ve babaya saygı, merhamet ve şefkat duygusunu, İslam’ın temel dini bilgilerini ve ahlaki değerleri en doğru yöntemlerle öğrenme imkânı bulacaktır. Sevgi, saygı, nezaket ve iyilik gibi ahlaki değerlerle tanışacaklardır. Yürekleri İslam’ın aşkı, birlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla dolacaktır. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.