Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

ÇİFTÇİ’DEN MÜLK SAHİPLERİNE KİRA ÇAĞRISI

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, kira artışlarının esnafı çok zor durumda bıraktığını belirterek mülk sahiplerine çağrıda bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-23 14:08:36 eklenmiş

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman’da ziyaret ettiği esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyarette esnafın sıcak ilgisiyle karşılanan Çiftçi, esnafın taleplerini not aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Çiftçi, her hafta esnaf ziyareti yaptıklarını, esnafın sorun ve taleplerini dinlediklerini söyledi.

Esnafın en büyük sıkıntılarından birinin fahiş kira artışları olduğunu belirten Çiftçi, bu durumun esnafın adeta belini büktüğünü ifade etti.

Yüksek kira artışlarının esnafı kepenk kapatma noktasına getirdiğini vurgulayan Çiftçi, mülk sahiplerine esnafa kira noktasında destek çıkması çağrısında bulundu.

“ESNAFLARIMIZIN GENEL SIKINTISI KİRA ARTIŞLARIDIR”

Mülk sahiplerinin kiracılara yardımcı olması gerektiğini kaydeden Çiftçi, “Düzenli olarak esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bugünde Bankalar Caddesi üzerindeki esnafımızı ziyaret ettik. Onların hal hatırlarını sorduk. Taleplerini not aldık. Esnaflarımızın genel sıkıntısı kira artışlarıdır. Mülkiyet sahipleri kirayı çok fazla artırmıştır. Esnaflarımız bu konuda çok muzdariptir. Buna yetkililer, mülk sahipleri ve esnaflar birlikte bir çözüm bulması lazım. Çünkü bu büyük bir sıkıntıdır.” dedi.

“ESNAF İÇİN KİRA ÇOK ÖNEMLİ”

Kiraların esnaf için büyük bir gider olduğuna işaret eden Çiftçi, “Pandemiyi el birliğiyle atlattık. Kira artışlarındaki bu sıkıntıyı da beraber aşmamız lazım. Esnaflar için kira çok önemlidir. İş olmasa dahi kira az olursa esnaflarımız bir şekilde idare eder ama maliyetler o kadar çoğaldı ki esnaflarımız bunun altından kalkamaz oldu. Mülk sahipleri de esnaflara baskı kurarsa durum çok daha zor olur. Bu krizi beraber aşmamız lazım.” diye konuştu.

“NE MÜLK SAHİPLERİ NE DE KİRACILAR MAĞDUR OLSUN”

Mülk sahiplerini kira artışlarında vicdanlı, makul davranmaya çağıran Çiftçi, şöyle devam etti: “Bu krizi güzel bir şekilde beraberce atlatmazsak bu iş olmaz. Ne mülkiyet sahibinin ne de kiracının mağdur olmasını istiyoruz. Esnaflarımız ayrıca maliyetlerin artışından, elektrik fiyatlarından, nakliye giderlerinden muzdariptirler. Daha önce İstanbul’dan 8 bin liraya gelen bir tır, şu anda 25-30 bin liraya geliyor. Maliyetler çoğaldı, kiralarda artış oldu, esnaf ne yapsın? Esnaf da mecburen bu artışları bu sefer satışa yansıtmak zorunda kalıyor. Özellikle mülkiyet sahiplerinin kira artışlarında daha duyarlı ve hassas davranmasını istiyoruz. Fahiş kira artışı yapmamalarını istiyoruz.” MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.