Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

ÇİFTÇİ’DEN MÜLK SAHİPLERİNE KİRA ÇAĞRISI

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, kira artışlarının esnafı çok zor durumda bıraktığını belirterek mülk sahiplerine çağrıda bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-25 12:21:53 eklenmiş

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman’da ziyaret ettiği esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyarette esnafın sıcak ilgisiyle karşılanan Çiftçi, esnafın taleplerini not aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Çiftçi, her hafta esnaf ziyareti yaptıklarını, esnafın sorun ve taleplerini dinlediklerini söyledi.

Esnafın en büyük sıkıntılarından birinin fahiş kira artışları olduğunu belirten Çiftçi, bu durumun esnafın adeta belini büktüğünü ifade etti.

Yüksek kira artışlarının esnafı kepenk kapatma noktasına getirdiğini vurgulayan Çiftçi, mülk sahiplerine esnafa kira noktasında destek çıkması çağrısında bulundu.

“ESNAFLARIMIZIN GENEL SIKINTISI KİRA ARTIŞLARIDIR”

Mülk sahiplerinin kiracılara yardımcı olması gerektiğini kaydeden Çiftçi, “Düzenli olarak esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bugünde Bankalar Caddesi üzerindeki esnafımızı ziyaret ettik. Onların hal hatırlarını sorduk. Taleplerini not aldık. Esnaflarımızın genel sıkıntısı kira artışlarıdır. Mülkiyet sahipleri kirayı çok fazla artırmıştır. Esnaflarımız bu konuda çok muzdariptir. Buna yetkililer, mülk sahipleri ve esnaflar birlikte bir çözüm bulması lazım. Çünkü bu büyük bir sıkıntıdır.” dedi.

“ESNAF İÇİN KİRA ÇOK ÖNEMLİ”

Kiraların esnaf için büyük bir gider olduğuna işaret eden Çiftçi, “Pandemiyi el birliğiyle atlattık. Kira artışlarındaki bu sıkıntıyı da beraber aşmamız lazım. Esnaflar için kira çok önemlidir. İş olmasa dahi kira az olursa esnaflarımız bir şekilde idare eder ama maliyetler o kadar çoğaldı ki esnaflarımız bunun altından kalkamaz oldu. Mülk sahipleri de esnaflara baskı kurarsa durum çok daha zor olur. Bu krizi beraber aşmamız lazım.” diye konuştu.

“NE MÜLK SAHİPLERİ NE DE KİRACILAR MAĞDUR OLSUN”

Mülk sahiplerini kira artışlarında vicdanlı, makul davranmaya çağıran Çiftçi, şöyle devam etti: “Bu krizi güzel bir şekilde beraberce atlatmazsak bu iş olmaz. Ne mülkiyet sahibinin ne de kiracının mağdur olmasını istiyoruz. Esnaflarımız ayrıca maliyetlerin artışından, elektrik fiyatlarından, nakliye giderlerinden muzdariptirler. Daha önce İstanbul’dan 8 bin liraya gelen bir tır, şu anda 25-30 bin liraya geliyor. Maliyetler çoğaldı, kiralarda artış oldu, esnaf ne yapsın? Esnaf da mecburen bu artışları bu sefer satışa yansıtmak zorunda kalıyor. Özellikle mülkiyet sahiplerinin kira artışlarında daha duyarlı ve hassas davranmasını istiyoruz. Fahiş kira artışı yapmamalarını istiyoruz.” MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.