Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

Kur’an Nesli Platformundan “Çocuklarınızı Camilerle Buluşturun” Mesajı

Yaz Kur’an Kurslarına ilişkin açıklama yapan Kur’an Nesli Platformu Sözcüsü Mehmet Emin Sütçü, ebeveynlere, çocuklarını yaz dönemini faydalı geçirebilmeleri için camilere göndermeye çağırdı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-25 12:26:57 eklenmiş

 

Bu yıl Yaz Kur’an Kurslarının 27 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayacağı bilgisini paylaşan Sütçü, ailelerin çocukları için bu yaz dönemini verimli bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Çocukların camiyle bağlarının kuvvetlendirilmesi gerektiğini ifade eden Sütçü, erken yaşlarda namazı ve Kur’an-ı öğrenmesi için onları, yaz dönemini en verimli şekilde değerlendirebilecekleri camilerle buluşturmaya gayret sarf etmek gerektiğini kaydetti.

Bu minvalde her sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmaları ve programları desteklediklerini dile getiren Sütçü, ailelere çocuklarını camilere göndermeye çağırdı.

“TELEVİZYON, SANAL OYUNLAR ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ OLUMSUZ ETKİLER”

Uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından yaz tatili dönemine girdiklerini anımsatan Sütçü, “Yorucu bir seneyi geride bırakan çocuklarımız için bu tatil sürecini nasıl değerlendirmeliyiz diye düşünen velilerimize tavsiye babından diyoruz ki, sevgili anne ve babalar, çocuklarımız açısından bu süreci en güzel şekilde değerlendirebilmenin yolu onların camilerle olan bağlarını kuvvetlendirmekten geçer. Aksi takdirde telefon, televizyon ve sanal oyunlarla ruh ve zihin dünyaları daha fazla yara alacak ve gelişimleri olumsuz şekilde etkilenecektir.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA GÜÇLÜ BİR MANEVİYAT KAZANDIRMALIYIZ”

Çocukları ve gençleri bekleyen tehlikelerin farkında olmak gerektiğini vurgulayan Sütçü, şöyle devam etti: “Gençliğin maruz kaldığı tahribattan dert yakınıyorsak bu gidişatı engellemek adına onlara güçlü bir maneviyat kazandırmamız gerektiğini bilmemiz gerekir. O halde çocuklarımızın erken yaşlarda namazı ve Kur’an-ı öğrenmesi, güzel arkadaşlıklar edinmesi için onları, yaz dönemini en verimli şekilde değerlendirebilecekleri camilerle buluşturmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu hususta her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmaları ve programları son derece anlamlı buluyor ve destekliyoruz.”

“DİNİ BİLGİLER İLE KUR'AN EĞİTİMİNİN YANI SIRA BİRÇOK SOSYAL ETKİNLİK YAPILACAK”

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl 90 bini aşkın camide düzenleyeceği 2022 Yaz Kur’an Kurslarını 27 Haziran’dan itibaren başlatacağını anımsatan Sütçü, “İtikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden oluşan dini bilgiler eğitimi ile Kur'an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra birçok sosyal etkinliğin de gerçekleştirileceği bu kurslar 26 Ağustos’a kadar devam edecek.” diye konuştu.

“TÜM ANNE BABALARI, ÇOCUKLARINI CAMİLERE GÖNDERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Konuşmasının devamında ailelere çağrıda bulunan Sütçü, “Kur’an Nesli Platformu olarak bu çerçevede çocuklarımızın okuldan uzak kaldıkları bu yaz dönemini faydalı bir şekilde geçirebilmesi için tüm anne babaları, çocuklarını camilere göndermeye davet ediyoruz. Sorumluluk sahibi herkesin de bu konuda daha fazla duyarlılık göstermesi ve yürütülen çalışmaların tatil dönemi ile sınırlı kalmayıp yılın tümüne yayılması ve hatta okul müfredatına da yerleştirilmesi için çaba sarf etmesi gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.