Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

ERDEN ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ OLDU

Batman Üniversitesinde İslami İlimler Fakültesinde okuyan Mihrican Erden, bu yıl mezun olan öğrenciler arasında en yüksek diploma notunu alarak üniversitede birinci oldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-25 12:27:39 eklenmiş

 

Batman Üniversitesinde mezuniyet öreni düzenlendi. Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsünde yapılan törene Vali Ekrem Canalp’ın yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Üniversitenin Akademik personeli, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kortej yürüyüşüyle tören alanına gelen mezunların yerlerini almalarıyla başlayan program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ve açılış konuşmalarıyla devam etti.
Daha sonra İslami İlimler Fakültesi öğrencisi ve Üniversite birincisi olan Mihrican Erden mezuniyet kütüğüne 2021-2022 akademik yılı plakasını çaktı.

Erden mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada başarısında ailesinin büyük desteği olduğunu söyledi. Erden, “ Bugün mezun oluyoruz. Bugün yaşadığımız acı ve tatlı hatıraları geride bırakıyoruz. Bize verilen derslere hazırlanırken uykusuz geçen günler tatlı bir hatıra olarak kalacak arkamızda. Hayatımız boyunca üniversite hatıralarımızı hatırlayacak, tebessümle ya edeceğiz.” Dedi.

ÖĞRENCİ OLMANIN SONU GELMEZ

 Eğitim hayatlarının sonuna gelmiş olmalarına rağmen öğrenci olmanın, öğrenmenin sonunun gelmeyeceğini vurgulayan Erden, “Öğrenecek daha pek çok bilgi, hissedecek nice duygu, tasavvur edilecek nice hedef ve hayaller var önümüzde. Hayat yolunda öğreneceğimiz bilgiler, hedefler şimdiden göz kırpıyor bize” diye konuştu.

AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Erden konuşmasının sonunda üniversite hayatı boyunca kendisini yalnız bırakmayıp her türlü desteği veren annesine, babasına,  diğer aile fertlerine ve üniversite hocalarına teşekkür etti.

Daha sonra Üniversite birincisi ve Fakültelerin bölüm birincilerine başarı belgeleri ile ödülleri verildi.
Batman Üniversitesi Mezuniyet Töreni Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yemin töreninden sonra tüm öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi.
MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.