Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

GAZETECİLER SASON'DA STRES ATTI

Batman Basın Konseyi ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ nedeniyle Sason ilçesinde gazetecilere yönelik etkinlik düzenledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-07-24 11:35:37 eklenmiş

 

Batman Basın Konseyi üyesi gazeteciler, Sason gazetesini ziyaret ederek, Sason’daki gazetecilerle bir araya geldi. Sason’un doğa harikası olan Sevek piknik alanında yemek yiyen gazeteciler,  Sason Kaymakamı Murat Mete ile bir araya geldiler.

"24 TEMMUZ GERÇEK GAZETECİLİĞİN BAŞLADIĞI GÜNDÜR"

Etkinlikte konuşan Batman Basın Konseyi Başkanı Ercan Arslan, 24 Temmuz Basın bayramının önemine dikkat çekti. Basında sansürün kaldırılışının 114. yıldönümü olduğuna dikkat çeken Arslan, "24 Temmuz, 1971 yılından bu yana 'Basın Bayramı' ya da 'Basın Özgürlüğü Günü olarak kutlanıyor. Bugünü anlamlı kılan olay, 1908 yılında, o dönemin aydın gazetecilerinin, baskı kalıplarını vermeyi reddederek, sansüre ilk direnişi gerçekleştirmeleridir. Yani bu açıdan 24 Temmuz gerçek gazeteciliğin başladığı gündür. Bu vesileyle günümüzde de tarafsız, özgür ve ilkeli bir gazetecilik anlayışını hakim kılmak durumundayız. Başta ülkemizin her noktasında yazılı, görsel ve işitsel medya kuruluşları var olma ve yaşam mücadelesi vermektedir. Sağlıklı bir medyaya ulaşmak için ekonomik bağımsızlık kaçınılmazdır. Gazetecilik, demokrasinin nefesidir, akciğeridir.  Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızın bayramlarını kutlar, başarılarının devamını dileriz" dedi.

KAYMAKAM METE'DEN TEŞEKKÜR...

Daha sonra söz alan Sason Kaymakamı Murat Mete, Batman Basın Konseyi üyesi gazetecilerin böyle önemli bir gün ve etkinlikte Sason’u tercih ettikleri için teşekkür ederek sevincini dile getirdi. 

24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayan Kaymakam Mete, "24 Temmuz hasebiyle hepinizin basın bayramını kutluyorum. Basın mensupları olarak ciddi emekler sarf ediyorsunuz. Yerel ve ulusal basını takip etmek aslında görevlerimizden bir tanesidir ve bunu asla görev tanımımızın dışında tutamayız. O münasebetle belki de hiç tanışmadan da kaleme aldığınız yazıları okuyoruz. Batman'da ne oluyor, ne bitiyor sizlerin aracılığıyla biz haberdar oluyoruz. O manada hem şahsım hem de Sason ilçesi adına size teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe vesile olan Batman Basın Konseyi Başkanına ve yönetim kurulu üyelerinin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Kaymakam Mete, gazetecilerle sohbet ederek, ilçe ile ilgili sorunları cevaplandırdı. Program sonrası Sevek piknik alanını gezen gazeteciler, bol bol fotoğraf çekerek Sevek'in tanıtımına katkıda bulunacaklarını ifade ettiler. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.