Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-08-08 14:15:56 eklenmiş

“DÜNYA SEVGİSİ VE MAKAM HIRSI İLE KİRLENEN KALPLER KERBELA’YI GERÇEKLEŞTİRDİ”

Kerbela olayının çok acı bir hadise olduğunu belirten Kılıçarslan, “ Kerbela olayı öyle büyük ve acı hadisedir ki şayet risaletten önce bu olay vuku olsaydı belki Allah-u Te'ala ders ve ibret almamız için Kur'an-ı Kerim'de bunu zikredecekti. Kerbela olayını güzel bir şekilde okuduğumuzda orada büyük derslerin olduğunu görüyoruz. Burada aklımıza gelen ilk soru 'Peygamber Efendimizin vefatından 50-60 yıl sonra bu insanlar peygamberin torununa ve ehli beytine kıyabilecek kadar nasıl zalim olabildiler? Olayı gerçekleştirenlere baktığımızda bu insanların dünya malına şiddetli bir şekilde sevdalandığını, makam hırsının kalplerini kirlettiğini görüyoruz. Dünya sevgisi ve makam hırsı ile kirlenen o kalpte merhamet, vicdan, sevgi ve muhabbet kalmaz. İşte yezitlerde kalplerini dünya sevgisi ve makam hırsıyla kirlettiklerinden Peygamber Efendimizin torununu şehid edebildiler.” Dedi.

"BİZE DÜŞEN HAZRETİ HÜSEYİN'İN SAFINDA YER ALIP ONUN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKTIR"

Kılıçarslan, "Bugün yaşanan Kerbelalarında asıl sebebi yöneticilerin dünyaya olan aşırı sevgi ve makam hırslarından değil midir? Bunu ya bizzat kendileri ya da başka zalimlere yaptırıyorlar. Kerbela olayında alacağımız birçok ders vardır. Hazreti Hüseynin duruşunu, misyonunu ve büyük davasını Kerbela'da anlamış olacağız. Hazreti Hüseyin sonunun şehadet olduğunu bile bile ceddi Hazreti Muhammed'in davasını yaşatmak için bu yola çıktı ve hayatıyla bizlere bir ders verdi. Ondan sonraki nesillerde zalimlere karşı kıyam etmeyi Hazreti Hüseyin'den ilham alarak yaptılar." dedi.

"Bizim Kerbela'dan anlayacağımız büyük dersler vardır" diyerek konuşmasına devam eden Kılıçarslan, "Hazreti Hüseyin'in davasını, misyonunu, duruşunu, zulme karşı kıyamını 'Heyhat Minezille' düsturunu çocuklarımıza anlatmamız lazım. Kız çocuklarımıza Hazreti Zeynep'in duruşunu ve metanetini anlatmamız gerekiyor. Şunu unutmayalım, Hazreti Âdem Aleyhisselam'dan beri hak ve batıl mücadelesi devam ediyor, bundan sonra da devam edecektir. Bugün ne yezitler ne de Hüseyinler bitmiş. Bize düşen Hazreti Hüseyin'in safında yer alıp onun davasına sahip çıkmak, misyonunu rehber edinmek ve kendimizden sonraki nesillere anlatmaktır. Allah bir daha Kerbelalar yaşatmasın, bizleri Hüseyinlerin yolundan gidenlerden eylesin." ifadelerini kullandı.  MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.