Önceki Sonraki
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ
DURAKLAR YENİLENDİ
BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Doyar: “Amacımız Batman Balını Markalaştırmaktır”

Batman’da yeni kurulan Arı Yetiştiriciliği Birliğinin Birinci Olağan Kongresi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-08-14 13:34:30 eklenmiş

 

2000 İş Merkezinde yapılan kongrede Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliğiyle Çetin Doyar seçildi.

Batman Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı seçilen Çetin Doyar, yaptığı teşekkür konuşmasında, Arıcılar Birliği olarak, gelecekte en önemli hedeflerinin Batman balını hak ettiği yere getirmek ve markalaştırmak olduğunu belirtti.

Batman ve ilçelerinde yüzlerce kişinin arıcılık mesleğiyle ekmek parası kazandığını ifade eden Doyar, arıcıların bu mesleği birlik olmaksızın ferdi olarak kendi imkan ve gayretleriyle yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Ferdi olarak arıcılık yapanların birçok imkan ve desteklemelerden faydalanamadıklarını dile getiren Doyar, amaçlarının arıcıları tek çatı altında birleştirmek ve birlik çatısı altında arıcıların sorun ve sıkıntılarını yetkili kurumlarla istişare ve işbirliği halinde çözüme kavuşturmak olduğunu kaydetti.

“HEDEFİMİZ BATMAN BALINI MARKALAŞTIRIP DAHA İYİ YERLERE GETİRMEKTİR”

Batman’da arıcılığı hak ettiği yere taşımayı hedeflediklerini ifade eden Doyar, şöyle devam etti: Batman balının çok kaliteli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Öncelikli çalışmalarımızdan bir tanesi de Batman balını yurt içi ve yurt dışında tanıtmaya devam edeceğiz. Hedefimiz Batman balını markalaştırıp daha iyi yerlere getirmektir.

“ARICILARIN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR”

Arıcıların ürün pazarlama ve yayla konaklama gibi önemli sorunların bulunduğunu dile getiren Doyar, bu iki temel sorununun çözümü için çalışacaklarını söyledi.

Yeni projelerle hizmetlerini sürdüreceklerini belirten Doyar, “Batman Arı Yetiştiricileri Birliğimizde daha iyi hizmet ve projeleri gerçekleştirmek için bu göreve talip oldum. Batman Arı Yetiştiricileri Birliği ailesi yeni yönetimle beraber daha dinamik, daha özverili bir şekilde atılım sağlayacak yeni projelerle hizmet edeceğiz.” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şehmus Özcan, Ak Partiye geçen Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR

İlçemizde 2022-2023 eğitim - öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda "Taşımalı Eğitim ve Okul Güvenliği" toplantısı yapıldı.

EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

Eğitim-Bir-Sen Batman ve Beşiri Teşkilatından bir gurup eğitimci, İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DURAKLAR YENİLENDİ

Beşiri İlçe merkezinde bulunan bazı otobüs durakları yenilendi.

BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Beşiri ilçemizde Bağdu, Mehmet Yatkın ve Behrem Yoğun mahallelerine doğalgaz şebekesi çekildi.

TARIM İŞÇİSİ KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ

Kimileri çocuklarıyla, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen tarlalarda bunaltıcı sıcaklar altında çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, günlük 95 lira yevmiyeyle aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.