Önceki Sonraki
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ
DURAKLAR YENİLENDİ
BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

YÜZLERCE AİLEYE GIDA YARDIMI

Fakir, muhtaç ve yetimlere yönelik yardım çalışmaları yapan Batman Umut Kervanı, kent merkezinde 300’ün üzerinde aileye gıda paketi dağıttı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-03 08:34:29 eklenmiş

 

İhtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdüren Batman Umut Kervanı, kentte bulunan 300’ün üzerinde ihtiyaç sahibi aileye içinde temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketini teslim etti.

Her aya bir yardım faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirten Batman Umut Kervanı gönüllüsü İsmet Ökmen, yaptığı açıklamada, hayırseverlerin destekleriyle gönüllere umut olduklarını belirti.

Hayırseverlerin desteğiyle yetim ve ihtiyaç sahiplerine bir kez daha gıda paketi dağıttıklarını ifade eden Ökmen, okulların açılmasına bir hafta kala yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunacaklarını söyledi.

Ökmen “Batman Umut Kervan olarak her aya bir hayır faaliyeti yürütmekteyiz. Bu ayda da gıda kolisi dağıtmaya başladık ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin mahallerine gidip kendilerine teslim ediyoruz. Bununla beraber okular açılmadan bir hafta önce fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunacağız.” dedi.

“300’ün Üzerinde İhtiyaç Sahibi Ailemize Gıda Yardımlarını Ulaştırdık”

Hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi yetim ve muhtaçlara ulaşmaya devam edeceklerini belirten Ökmen, “Bu ay içerinde 300’ün üzerinde ihtiyaç sahibi ailemize gıda yardımımızı yaptık. Bu gıda paketlerimizin içerinde 11 gıda çeşidimiz vardır. Gıda paketimizin içerisinde yağ, salça, makarna, pirinç, mercimek, bulgur, şeker, çay, tuz ve zeytin vardır. Bu hayra vesile olan bütün hayırseverlerden Allah razı olsun. Bu hayırların devamı için hayırseverlere çağımız şudur; hayırlarını yaptıkça bizlerde muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere hayırlarını ulaştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şehmus Özcan, Ak Partiye geçen Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR

İlçemizde 2022-2023 eğitim - öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda "Taşımalı Eğitim ve Okul Güvenliği" toplantısı yapıldı.

EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

Eğitim-Bir-Sen Batman ve Beşiri Teşkilatından bir gurup eğitimci, İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DURAKLAR YENİLENDİ

Beşiri İlçe merkezinde bulunan bazı otobüs durakları yenilendi.

BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Beşiri ilçemizde Bağdu, Mehmet Yatkın ve Behrem Yoğun mahallelerine doğalgaz şebekesi çekildi.

TARIM İŞÇİSİ KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ

Kimileri çocuklarıyla, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen tarlalarda bunaltıcı sıcaklar altında çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, günlük 95 lira yevmiyeyle aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.