Önceki Sonraki
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ
DURAKLAR YENİLENDİ
BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

KONUT YETERSİZLİĞİ FİYATLARI ARTIRIYOR

Batman’da son zamanlarda görülen fahiş kira artışları birçok kişiyi mağdur ediyor. Yaşanan sorunun temelinde konut yetersizliğinin olduğunu söyleyen emlakçılar, çözüm için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:47:44 eklenmiş

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kiralık ev sıkıntısı hala çözüm bekliyor. Batman’da yaşanan imar ve konut yetersizliği, ev sahiplerini fırsatçılığa itiyor. Bu durum ise özellikle öğrenci ve öğretmenleri olumsuz yönde etkiliyor.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME BİR AN ÖNCE BAŞLANMALI “

Kiralık ev sıkıntısı hakkında konuşan Emlakçı Suat Zengin, sorunun temelinde yatan nedenin, imar sorunu ve buna bağlı olarak yaşanan konut yetersizliği olduğunu söyledi. Kentsel dönüşüme bir an önce başlanıp eski konutların yerine yeni konutların inşa edilmesi,  şehir merkezinde bulunan atıl durumdaki devlet arazilerinin değerlendirilip imara açılması gibi çözümlerin konut yetersizliği sorununa bir dereceye kadar çözüm getirebileceğini belirten Zengin, yetkilileri göreve çağırdı.

“İLİMİZDE BARINMA SORUNU VAR”

 Son zamanlarda kiralık ev konusunda çok trajikomik durumlarla karşılaştıklarını Zengin, “Bütün vatandaşların barınma hakkı vardır. Lakin ilimizde kiralık ev konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu durum da imardan kaynaklanmaktadır. İlimizin ciddi bir imara ihtiyacı vardır. Kiralık ve satılık konut anlamında dışarıdan gelen vatandaşlar, ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Birçok memur ve öğrenci ilimize gelmek istemektedir. Fakat birçok kişi barınma sorunu yaşamaktadır. Kira fiyatlarımız çok yüksektir. Kira fiyatlarının minimize olması lazım” açıklamasında bulundu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şehmus Özcan, Ak Partiye geçen Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR

İlçemizde 2022-2023 eğitim - öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda "Taşımalı Eğitim ve Okul Güvenliği" toplantısı yapıldı.

EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

Eğitim-Bir-Sen Batman ve Beşiri Teşkilatından bir gurup eğitimci, İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DURAKLAR YENİLENDİ

Beşiri İlçe merkezinde bulunan bazı otobüs durakları yenilendi.

BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Beşiri ilçemizde Bağdu, Mehmet Yatkın ve Behrem Yoğun mahallelerine doğalgaz şebekesi çekildi.

TARIM İŞÇİSİ KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ

Kimileri çocuklarıyla, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen tarlalarda bunaltıcı sıcaklar altında çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, günlük 95 lira yevmiyeyle aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.