Önceki Sonraki
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ
DURAKLAR YENİLENDİ
BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

AKADEMİK KURULA BİRİFİNG

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 2022-2023 Akademik Kurulu Toplantısında akademik personelle bir araya gelerek göreve geldiği tarihten itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:48:23 eklenmiş

 

Merkez Kampüs Konferans Salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya tüm birimlerin akademik personeli katıldı.

Akademik kurul toplantılarını düzenli hale getirerek üniversitedeki çalışmaların daha sistematik bir kapsama bürünmesinin sağlandığını söyleyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitenin fiziki altyapısındaki iyileşmeleri, öğrenciye yönelik yapılan faaliyetleri anlatarak akademik ve idari personel ile öğrenci sayısındaki artışı sayısal verilerle paylaştı.

Batman Üniversitesinin akademik ve idari kadro sayısının her geçen gün arttığını ve üniversitenin hızla büyümeye başladığını belirten Rektör Demir, akademik ilkeler çerçevesinde alınan akademik personelin üniversitenin eğitim kalitesini ve başarı oranını yükselttiğinin altını çizdi.

Demir, üniversitede yapılan çalışmaların öğrenci odaklı olmasına ve eğitim hayatlarına olumlu katkıda bulunmasına dikkat ettiklerini vurguladı.

Öğrencilerin bütçelerine katkı amacıyla Batman Belediyesi tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrencilere sunulan ücretsiz yemek desteğinin, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini kaydeden Rektör Demir, bu uygulama kampüsü daha aktif kullanmaya başlayan öğrencilerin kütüphaneden ödünç kitap alma oranını artırırken disiplin cezalarını büyük oranda düşürdüğünü vurguladı.

Üniversitenin hem fiziki şartlarının hem de bilimsel altyapısının hızla geliştiğini belirten Rektör Demir, öğrenci kontenjanlarının doluluk oranının 100’de 100’e yaklaşmasının üniversitenin cazibesinin ve tanınırlığının arttığının kanıtı olduğunu dile getirdi.

Batman Üniversitesinde açılan yeni bölümlerle daha nitelikli ve güçlü olacağını vurgulayan Rektör Demir, enerji alanının yanı sıra birçok alanda yetkin bir üniversite olmak için her türlü çalışmanın titizlikle yürütüldüğünü ifade etti. Üniversitedeki kalite çalışmalarının kazanımlarından bahseden Rektör Demir, kalite çalışmalarının eğitim-öğretim faaliyetlerine olan olumlu yansımasını anlattı.

Rektör Demir’in konuşmasının ardından birim akademik kurul toplantılarına geçildi. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şehmus Özcan, Ak Partiye geçen Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR

İlçemizde 2022-2023 eğitim - öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda "Taşımalı Eğitim ve Okul Güvenliği" toplantısı yapıldı.

EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

Eğitim-Bir-Sen Batman ve Beşiri Teşkilatından bir gurup eğitimci, İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DURAKLAR YENİLENDİ

Beşiri İlçe merkezinde bulunan bazı otobüs durakları yenilendi.

BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Beşiri ilçemizde Bağdu, Mehmet Yatkın ve Behrem Yoğun mahallelerine doğalgaz şebekesi çekildi.

TARIM İŞÇİSİ KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ

Kimileri çocuklarıyla, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen tarlalarda bunaltıcı sıcaklar altında çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, günlük 95 lira yevmiyeyle aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.