Önceki Sonraki
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET
MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU
ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

TOPLUMUN ISLAHINA AİLEDEN BAŞLANMALIDIR

İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek "Toplumu ıslah etmek isteyen her kim olursa olsun işe mutlaka aileden başlamalı ve İslam ahlakıyla onarmalıdır." dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-22 12:54:41 eklenmiş

 

Molla Beşir Şimşek "İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaşmış bir ailede yetişen fertler bozulunca, toplum da bozuluyor ve helak oluyor. Bu konuda hepimiz seferber olmalıyız. Yetkililer de zaman kaybetmeden ailenin ıslahına yönelik çalışmaların önünü açmalıdır." ifadelerini kullandı.

Şimşek, "Bilindiği üzere son zamanlarda aile, gençlik ve neslin tahribatına yönelik çalışmalar yapılıyor. Neslimiz İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaştırılmak isteniyor. Gençlerimiz, kızlarımız ve çocuklarımızın İslam'dan uzaklaşması için çalışmalar yürütülüyor. Bu yapılanlar bilinçli ve programlı saldırılardır. Müslüman toplumu yok etmenin en tehlikeli adımlarıdır. Çünkü aile toplumun çekirdeğidir, temel taşıdır. Toplumun ayakta durabilmesinin en sağlam temeli ailedir ve bu temelin altına bomba konuluyor." şeklinde konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZIN İSLAMİ TERBİYEYLE BÜYÜTÜLMESİ GEREKİYOR"

"İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaşmış bir ailede yetişen fertler bozulunca, toplum da bozuluyor ve helak oluyor." diyen Şimşek "Hepimizin bu tehlikenin farkında olması gerekir. Özellikle âlimlerimiz, anne-babalarımız ve İslami hassasiyeti olan bizlerin, aile ve çocuklarımıza sahip çıkması lazım. Anne- babaların bu hususta bilinçlendirilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın İslami bir terbiyeyle yetiştirilerek Kur'an ve sünnetle büyütülmesi lazım. Bu konuda hepimiz seferber olmalıyız. Yetkililer de zaman kaybetmeden ailenin ıslahına yönelik çalışmaların önünü açmalıdır." ifadelerini kullandı.

Şimşek, konuşmasına şöyle devam etti: Sokaktaki gayr-i ahlaki görüntülerden hepimiz rahatsızız. Gençlerimizin bir kısmı uyuşturucu bataklığına saplanmış durumda. İffetsizlik başını almış gidiyor. Kaynak temiz olursa kaynaktan çıkan şey de temiz olur. O nedenle her şeyden önce anne babaların görevlerini yapmaları, çocuklarını İslami bir ahlak ile ahlaklandırmaları, okul ve dünyasını önemsediği kadar manevi eğitimini de dert edinmesi gerekir. Âlimlerimizin de bu hususta görev üstlenmeleri, seydalarımızın çocukları camilerde eğitmeleri ve olabildiğince bu tür çalışmaların önünün açılması lazım.

"TOPLUMU ISLAH ETMEK İSTEYEN AİLEDEN BAŞLAMALI"

"Maalesef tahribat yolları olabildiğince çoğalmış ve çocuklarımızı bozabilecek her türlü yol genişletilmiş, kolaylaştırılmış ve ucuzlatılmış." diyen Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu durum aileyi de etkilemiş, anne-baba arasında huzur kalmamıştır. Bu toplumu ıslah etmek isteyen her kim olursa olsun mutlaka aileden işe başlamalı ve İslam ahlakıyla onarmalıdır. Seydalarımız çocukları mutlaka camiye çekmeli, Kur'an dersi vermeli, İslam ahlakıyla terbiye etmeli, anne babaların da bu yönde teşviki olmalıdır. Aksi takdirde bozulan bir nesilden hiç kimse istifade edemez. Her birinin başına asker polis bırakılsa da şayet Allah korkusu yoksa yine de onu idare edemezsiniz." MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET

Vali Ekrem Canalp, Beşiri yolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) üretim yapan tekstil, plastik ambalaj, yalıtım ve yapı kimyasalları üretimi yapan fabrikaları ziyaret ederek, üretim faaliyetleri hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizdeki muhtarlar Beşiri Kaymakamlığının düzenlediği yemekte buluştu. Yemekli toplantıya Kaymakam Şener de katıldı.

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ

Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Şener’i ziyaret etti.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Uzun bir müddettir yapılması beklenen doğalgaz çalışması nihayet başladı.

ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

Beşiri ilçemizde 148 çiftçiye toplamda 60 ton Sertifikalı Mercimek Tohumu dağıtıldı.

Yetim ve Öksüz Çocuklar Kahvaltıda Ağırlandı

Vali Ekrem CANALP ve Eşi Dr. Ayten CANALP hanımefendi, ilimizde ikamet eden öksüz ve yetim çocukları Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.