Önceki Sonraki
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET
MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU
ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

Yardımcı Kaynak Kitaplar Kitap Fuarında Tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene başında öğrencilere ücretsiz olarak verilen yardımcı kaynak kitapları 5. Batman Kitap Fuarı'nda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün standında tanıtıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-22 12:55:26 eklenmiş

 

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi tarafından bu yıl 14- 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmekte olan Batman 5. Kitap Fuarı'nda yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün standında Bakanlığın bu yıl ücretsiz olarak gönderdiği yardımcı kaynak kitaplarının yanı sıra il müdürlüğünün öğretmenlerin edebi metinleri ile çıkardığı "Kalemyâr" dergisi ve öğrencilerin yazdığı şiir ve yazılarla çıkardığı "GençNazar" dergisi de sergilendi.

Bakanlığın bu yıl ilimiz genelinde ilkokul ikinci sınıftan on ikinci sınıfa kadar eğitim gören tüm öğrencilere toplam 1 milyon 584 bin 599 adet ders kitabı ve 1 milyon 46 bin 446 adet yardımcı kaynak kitabını ücretsiz dağıtılmak üzere ilimize göndermişti. Eğitim yılının ilk gününde ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapları öğrencilerin sırasının üzerinde hazırlanarak öğrencilere teslim edilmişti. Ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynak kitaplarının yanı sıra yine ücretsiz olarak 9. ve 10. Sınıf öğrencileri için ilimize gönderilen 209 bin 186 çalışma defteri de öğrencilere dağıtıldı.  MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET

Vali Ekrem Canalp, Beşiri yolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) üretim yapan tekstil, plastik ambalaj, yalıtım ve yapı kimyasalları üretimi yapan fabrikaları ziyaret ederek, üretim faaliyetleri hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizdeki muhtarlar Beşiri Kaymakamlığının düzenlediği yemekte buluştu. Yemekli toplantıya Kaymakam Şener de katıldı.

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ

Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Şener’i ziyaret etti.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Uzun bir müddettir yapılması beklenen doğalgaz çalışması nihayet başladı.

ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

Beşiri ilçemizde 148 çiftçiye toplamda 60 ton Sertifikalı Mercimek Tohumu dağıtıldı.

Yetim ve Öksüz Çocuklar Kahvaltıda Ağırlandı

Vali Ekrem CANALP ve Eşi Dr. Ayten CANALP hanımefendi, ilimizde ikamet eden öksüz ve yetim çocukları Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.