Önceki Sonraki
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET
MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU
ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

“MUHATAP ALINMA KONUSUNDA SIKINTI YAŞIYORUZ”

“19 Ekim Muhtarlar günü” dolayısıyla konuşan Tüm Muhtarlar Derneği Şub. Bşk. Masum PADİR, son dönmelerde yetkililere yeterince ulaşamadıklarını, muhatap bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-22 13:01:52 eklenmiş

 

Muhtarlar gününü tebrik ederek sözlerine başlayan Padir, “ “19 Ekim Muhtarlar günü” olması hasebiyle hepinizin Muhtarlar gününü tebrik ediyorum. muhtarlık müessesi, bir ayağı devlet, bir ayağının da millettin teşekkülü ile, iki ayaklı köprü konumundaki, devlet-millet iletişiminin en önemli bağlarından  olan ve 1829 tarihinden günümüze dek varlığını sürdüren köklü bir kurumdur. Muhtarlar hiçbir siyasi parti ismi belirtmeksizin mahalle ve köy halkı tarafından ismen seçilir. Bu nedenle muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Halkın istek ve arzularını, sıkıntılarını ilk elden bir üst makama bildiren insanlardır.” Dedi.

    Padir şunları söyledi: “ Muhtarlık, fedakârlık ve aidiyetlik gerektiren zor bir görevdir. Arkasına hiçbir gücü almadan sadece hizmet için bu göreve talip olur. Muhtarlarımız hizmetin en hızlı şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşı olmakla beraber bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler. Kurulduğu günden bu güne kadar, mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 halkına hizmet etmekten asla geri kalmamışlardır. Bu nedenle bizler;  her zaman köyüne ve mahallesine fiziki hizmetlerin yanı sıra, sakinlerimizin her türlü bireysel sorun ve dertleriyle hemhal olmuş kimseleriz. Dolayısıyla bizler konumlarımız itibariyle, mahalle ve köylerimizin dili, kulağı, gözü ve şefkat eliyiz.” Dedi. 

Padir,  Muhtarlıklarımız, Valiliklerimiz, belediyelerimiz ve kurum müdürlüklerimizin mahallelerdeki en önemli temsilcilikleri konumunda olan birer devlet kurumlarıdırlar. Bu önemli günümüzde kıymetli halkımıza şunu söylemek isteriz ki; biz bu görevlere sizlerin teveccühüyle geldik. Bizlerde her türlü istek ve taleplerinizi karşılamakla ve sizlere hizmet etmekle mükellefiz. Dolayısıyla her türlü taleplerinizi gece gündüz demeden bizlere iletebilirsiniz.” Diye konuştu.

     Vatandaşlarla devlet arasında köprü görevi gördüklerini belirten Padir, “ Her zaman söylemiş olduğumuz klişe bir söz vardır. Devlet ve millet arasında körü vazifesi gören bir kurumdur. Muhtarlık kurumu önemli bir kurumdur. Valilik veya belediyeye ye gidemeyen veya giderken zorluk yaşayacağını düşünen yüzlerce vatandaş, ilk resmi kurum olarak muhtarlara yönelmektedirler. Bizlerde Valiliğe bağlı resmi bir kurumuz. Bizler vatandaşlardan gelen talep ve istekleri sözlü bir şekilde valiliğe ve yetkililere iletmeye çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

“BAZI MESELELERİ 10 DEFA İLETMEMİZE RAĞMEN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMUYOR”

Muhtarlık kurumunun icracı değil ricacı bir kurum olduğunu vurgulayan Padir, “Vatandaşların talep ve isteklerini ilgili kurumlara götürmek suretiyle zaman zaman sorun yaşayabilmekteyiz. Bazı meseleleri 10 defa iletmemize rağmen çözüme kavuşturamadığımız sorunlar da oluyor. Dolayısıyla biz de üzülüyoruz. Vatandaşımızın talepleri çok fazla. Her anlamda ailevi sorunlardan özel sorunlara kadar bize anlatmaktadırlar. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla bu sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.” Dedi.

“ÇOĞU ZAMAN RANDEVU TALEPLERİMİZ KALE BİLE ALINIYOR”

Muhatap alınma konusunda sorun yaşadıklarını söyleyen Padir, “ Biz vatandaşlar için valiliğe veya yetkililerle görüşüyoruz. Şahsi işlerimiz için değil. Eğer muhtarlar olmasaydı vatandaş valilik belediye ve diğer kurumlara yığılırlar. Son zamanlarda muhatap alma noktasında sıkıntı yaşıyoruz. İlgililer bizlere eskiye oranla sahip çıkmıyor. Bu konuda şikâyetçiyiz. Çoğu zaman randevu taleplerimiz kale bile alınıyor.” İfadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET

Vali Ekrem Canalp, Beşiri yolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) üretim yapan tekstil, plastik ambalaj, yalıtım ve yapı kimyasalları üretimi yapan fabrikaları ziyaret ederek, üretim faaliyetleri hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizdeki muhtarlar Beşiri Kaymakamlığının düzenlediği yemekte buluştu. Yemekli toplantıya Kaymakam Şener de katıldı.

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ

Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Şener’i ziyaret etti.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Uzun bir müddettir yapılması beklenen doğalgaz çalışması nihayet başladı.

ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

Beşiri ilçemizde 148 çiftçiye toplamda 60 ton Sertifikalı Mercimek Tohumu dağıtıldı.

Yetim ve Öksüz Çocuklar Kahvaltıda Ağırlandı

Vali Ekrem CANALP ve Eşi Dr. Ayten CANALP hanımefendi, ilimizde ikamet eden öksüz ve yetim çocukları Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.