Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

REGAİB GECESİ İLE YENİDEN DİRİLELİM!

İdrak edilecek olan Regaib Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, Regaib gecesinin hayata yeniden başlamak isteyenler için bir fırsat, bir yeniden dirilme imkânı olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-25 12:46:32 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Batman Koordinatörü Feyzi Aydın, Regaib Gecesi'nin, hayata yeniden başlamak isteyenlere bir fırsat, yolunu kaybetmişlere bir sırat-ı müstakim ve umutsuzluğa kapılmışlara bir umut ışığı olduğunu vurguladı.

 

Allah'a hamd, Peygamber Efendimize salat ve selam ile konuşmasına başlayan Aydın, "Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in duasıyla yakarıyoruz: 'Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.' Üç Aylar, yorucu dünya işlerinden, boğucu gaflet atmosferinden uzaklaşıp ruhumuza nefes aldırmanın en güzel vakitleridir. Her bir gecesi ayrı güzel ve özel olan Üç Ayların kendi içinde de çok özel geceleri vardır ki Regaib Gecesi bunların ilkidir. Regaib Gecesi, hayata güzelce yeniden başlamak isteyenlere bir fırsat, yolunu kaybetmişlere bir sırat-ı müstakim ve umutsuzluğa kapılmışlara bir umut ışığıdır." dedi.

 

"AHİRETTE BİZİ ZORA SOKACAK ŞEYLERDEN KURTULMAMIZ UMULUR"

"Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu vesile ile siz değerli kardeşlerimize birtakım tavsiyelerde bulunmak isteriz" denilen açıklamada, Aydın, şunları kaydetti: "Bilincimizi yenilemek, imanımızı güçlendirmek, hayatımızı ahiret saadetine daha yakın kılmak için niyet edelim. Bizi yoktan var eden Rabbimizin emir ve yasaklarını daha iyi öğrenip, O’na daha iyi kulluk edebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapalım. Bunun yolu Kur’an’ı daha çok okuyup öğrenmekten ve hayatımıza nakşetmekten geçer. Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim'i daha iyi anlamak için kendimize program yapalım. Ölümü çokça tefekkür edelim. Kendimizi, ölümden sonra kendisine yeni bir hayat bahşedilmiş biri gibi düşünüp, hayatımızı ona göre dizayn edelim. Böylelikle fazlalıklardan, aşırı duygulardan, lüksten, israftan ve ahirette bizi zora sokacak şeylerden kurtulmamız umulur. Peygamberlerin ölüm döşeğinde bile tavsiye buyurdukları, Allah dostlarının 'Aman, sakın terk etmeyin!' diye ısrarla dile getirdikleri, Allah ile irtibatımızın en canlı delili olan namazı, özenle kılalım. Başta daha iyi bir kul, sonra daha iyi bir evlat, daha iyi bir eş, anne-baba, daha iyi bir aile ve topluma daha yararlı bir fert olmak için azami çaba gösterelim. Bu çabamızı Üç Aylar ’da başlatıp ömrümüzün tamamına yayalım. Mübarek Üç Aylar ‘da oruçlarımızı da artıralım ki hem oruç hem namazla Rabbimize yakınlaşmamız daha çabuk ve kolay olsun. Mübarek Üç Aylarda, Kur'an-ı Kerim'in uygulaması olan sünnet-i seniyyeye uymak suretiyle yanlış ve batıl yollardan kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım. İmanımızın bizi kardeş kıldığı kimselerle, yetimlerle ve yoksullarla ilgilenelim, ihtiyaçlarını giderme noktasında onlara maddi ve manevi destek olalım."

 

"Regaib Gecesi vesile ile Rabbimizden günahlarımızı bağışlayıp bizleri af ve mağfiret eylemesini, İslam’ı hâkim kılarak cihanın dört bir yanına barış ve huzur getirmesini, hidayete erenlerin sayısını ve kalitesini artırmasını niyaz ederiz" ifadelerini kullanan Aydın, "Rabbimiz Regaip Gecemizi yeryüzü mazlumlarının gülmesine, ümmetin vahdetine, zalimlerin zulmü altındaki, nefs ve şeytanın kıskacındaki maddi ve manevi bütün esirlerin esaretten kurtulmasına; fakrımızın zenginliğe, sıkıntılarımızın ferahlığa, hastalıklarımızın afiyete, hüzünlerimizin huzura çevrilmesine ve Müslümanların uyanışına vesile eylesin." şeklinde konuştu.

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Regaib Kandil’ini tebrik ettiklerini belirten Aydın, gecenin hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu. MEHMET TAHİR AKÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.