Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

UYUŞTURUCU TİCARETİNE GÖZ AÇTIRILMAMALIDIR

Ülkemizde uyuşturucu ticaretinin hızla yaygınlaştığını belirten HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, uyuşturucu ticaretine göz açtırılmaması gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-26 11:06:37 eklenmiş

"İçişleri Bakanlığı'nın paylaştığı rapora göre ülkemizde uyuşturucu madde kullananların ve ticaretini yapanların sayısı son yıllarda artış göstermektedir." diyen Ramanlı "Üstelik 2000'li yıllara kadar bazı maddeler Türkiye'de neredeyse hiç yok iken ve bu maddelerin kullanımı Avrupa ve ABD ülkelerinin çok gerisinde seyrederken son yirmi yılda ciddi bir yükselişin olduğu saptanmıştır. Bu yükseliş, Türkiye'nin ciddi bir uyuşturucu probleminin içinde olduğunu gözler önüne sermektedir." dedi.

Ramanlı, "Üstelik her bağımlının potansiyel bir satıcı adayı olduğu gerçeği göz önüne alındığında gençlerimizin ve çocuklarımızın ne kadar büyük bir tehlike altında olduğu daha net anlaşılacaktır. Uyuşturucu bağımlılarında madde kullanım sıklığı ve miktarı gün geçtikçe artmakta; bağımlılar, madde alabilmek için suça bulaşabilmekte, gayri ahlaki yollara başvurabilmektedirler. Yakınlarına ve çevrelerine şiddet uygulayabilmekte, hırsızlık, cinayet gibi fiillere karışabilmektedirler. Tüm bu açılardan bakıldığında uyuşturucuyla mücadele, toplum için ölüm kalım savaşı demektir. Bu savaşı herkesten önce devlet vermelidir." şeklinde konuştu.

"Öncelikle uyuşturucu ticareti yapan suç örgütlerinin bürokrasideki iş birlikçileri ve uzantıları tespit edilip temizlenmelidir." diyen Ramanlı "Devletin tüm kurumları uyum içerisinde çalışıp uyuşturucu mafyasına göz açtırmamalıdır. Toplum bu beladan bir an önce kurtarılmalıdır." ifadelerine yer verdi.

 

“DÜNYADAKİ GELİR ADALETSİZLİĞİ”

Dünya gelir dağılımındaki adaletsizliğin bir sonucu olarak zengin-fakir arasındaki uçurumun her geçen gün daha da arttığını belirten Ramanlı, "Bir tarafta yoksulluğun zirvesini yaşayan, hayatını idame ettiremeyecek durumda olan milyonlarca insan, diğer tarafta da dünya servetinin üçte ikisine sahip yüzde birlik kesim var. İngiliz Yardım Kuruluşu Oxfam'ın yayınladığı yeni rapor da 25 yıldır ilk kez aşırı zenginlik ve aşırı yoksulluğun aynı anda arttığı, uygulamaya konulan faiz oranları ve parasal gevşeme politikaları sonucu en alttaki yüzde 90'lık dilimde yer alan bir kişinin kazandığı her 1 dolara karşın her milyarderin yaklaşık 1,7 milyar dolar kazandığı, biriken yeni servetin üçte ikisinin en zengin yüzde birlik kesime gittiğini ortaya koymaktadır." ifadelerini kullandı.

Ramanlı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Ciddi ve yaygın bir yoksulluk yaşayan Afganistan ve Somali'de milyonlarca insanın bu kışı geçirmeleri için acil yardım çağrıları yapıldı. Uluslararası Kurtarma Komitesi'nin yaptığı yazılı açıklamada Somali'de yağış yetersizliği ve diğer ekonomik sebeplere bağlı olarak bu yıl en az 8 milyon kişinin 'yıkıcı kıtlık' tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı belirtilerek acil yardım çağrısı yapıldı. Uluslararası Kurtarma Komitesi yetkilileriyle görüşen Afganistan İslam Emirliği hükümeti de bu yıl kışın soğuk geçmesiyle halkın daha fazla insanî yardıma ihtiyaç duyacağını ifade ederek uluslararası yardım kuruluşlarına yardım çağrısında bulundu. Bu çağrılara kulak verilmeli ve uluslararası toplum, kıtlık ve açlıkla mücadele eden insanlara yardım elini uzatmalıdır.

HABER MERKEZİ

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.