Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

AKSA FM’DEN GÜN BOYU KUR’AN ZİYAFETİ VERİLDİ

İlimizde yayın yapan AKSA FM, Türkiye’de İslami çerçevede yayın yapan 9 radyo ile birlikte tüm gün İsveç’te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına karşılık 24 saat kesintisiz Kur'an tilaveti yayınlamaya başladı. Yayının gece yarısına kadar süreceği belirtildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-26 12:23:56 eklenmiş

Batman AKSA FM, Bingöl’den Bingöl FM, Diyarbakır’dan Çağrı FM, Gaziantep’ten Kervan FM, Adana’dan Vuslat FM, Siirt’ten Botan FM, Van’dan Serhad FM, Mardin'den Cemre FM, Şanlıurfa'dan Radyo Urfa ile birlikte, İsveç’te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına karşılık anlamlı ortak bir karar aldı. Radyolar, 24 saat boyunca yayın akışlarında Kur'an-ı Kerim dinletisi yapmaya başladı.

Alınan karar hakkında AKSA FM Müdürü Fuat Üzümcü, 9 kardeş radyonun tamamının kuruluşundan bugüne Kur'an'ın mesajını dinleyicilere aktarmak için çaba sarf ettiğini söyledi.

Kur’an yakılması olayına tepki gösteren Üzümcü, “İsveç’te bir alçağın Kur’an-ı Kerim-i yakma eyleminde bulunması ve bu menfur eylemi İsveç güvenlik güçlerin koruması altında yapması Batının İslam’a olan düşmanlığını açıkça ortaya koymuştur. Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde Kur’an-ı Kerim yakmalar, Peygamber efendimizin şahsiyetine ve Camilere yapılan saldırılar giderek artmaktadır.” Dedi.

 

 

“YAYIN AKIŞIMIZI DURDURUP DİNLEYİCİLERİMİZE TÜM GÜN KUR’AN DİNLETTİK”

AKSA FM olarak tüm gün Kur’an ziyafeti vererek tepkilerini ortaya koyduklarını belirten üzümcü, “Batının bu pervasız saldırıları Müslümanların sesliğinden, bölünmüşlüğünden ve içinde bulunduğu gafletten kaynaklamaktadır. Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan son menfur saldırı karşısında İslam dünyasından büyük bir tepki geldi, ilk tepkiyi Kur’an Nesli Platformu, Batman’da on binlerince insanın katılım gösterdiği büyük bir miting ile gösterdi. Kur’an’a ve İslam’a yapılan saldırıların son bulması için bu tepkilerin bir gün veya bir hafta ile sınırlı kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Radyo AKSA FM yayın hayatına başladığında “İslam Ümmetinin Sesi” olma sloganı ile başladı. AKSA FM olarak biz de tepkimizi bir gün yayın akışı durdurup dinleyicilerimize gün boyu Kur’an-ı Kerim dinletme kararı aldık.” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.