Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

"KIŞ OKULLARI" FAALİYETTE

İlimizde yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda eğitim veren kış okulları faaliyete başladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-31 10:38:15 eklenmiş

 

İlk olarak Borsa İstanbul Belde İlkokuluna giden İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik uygulanan 'kış' dönemi ücretsiz matematik ve İngilizce kurslarının devam ettiği sınıfları ziyaret etti. Yönetici ve öğretmenlerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bir süre öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü, öğrencilere kitap hediye etti.

Borsa İstanbul Belde İlkokulunun ardından Adem İlkkılıç İlkokuluna geçen İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, ücretsiz matematik ve İngilizce kurslarının devam ettiği sınıfları ziyaret edip öğrencilerle bir sohbet etti. Kurslara devam ettikleri için öğrencileri ve öğretmenleri kutlayan İl Müdürü, öğrencilere kitap hediye etti.

Yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar hakkında bilgi veren KURTARAN: "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan "yaz okulları", velilerden gelen yoğun talep üzerine 2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek tüm kursları açma kararı alındı. Bu kapsamda bu yıl ilk kez "kış" döneminde de ücretsiz kurslarımız verilmeye başlandı. 21 Ocak'ta başlayan ücretsiz kış kurslarımız 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.” Dedi.

Kurtaran, “Kış dönemi verilen kurslarla ilgili Bakanlığımız öğrencilerimiz için bütün hazırlıkları tamamladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz tarafından İngilizce ve matematik kursları için dijital ortamda öğrenci etkinlik materyalleri de yayınladı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal hazırlandı. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi hazırlandı. Ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırladı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, yaparak-yaşayarak öğrenme sürecini kapsayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer alıyor. Kış okulu kurslarımız ile birlikte öğrencilerimizin bir sonraki döneme dinlenerek, eğlenerek ve öğrendiklerini tekrar ederek hazırlanmaları hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kurtaran, “Bu kurslarımıza katılan öğrencilerimizi bu güzel davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca yarıyıl tatilinde öğrencilerimizden ayrılmayan onların gelişmesi için her türlü fedakarlığı sergileyen öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi. MEHMET MİKYAS

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.