Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

"KIŞ OKULLARI" FAALİYETTE

İlimizde yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda eğitim veren kış okulları faaliyete başladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-31 10:38:15 eklenmiş

 

İlk olarak Borsa İstanbul Belde İlkokuluna giden İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik uygulanan 'kış' dönemi ücretsiz matematik ve İngilizce kurslarının devam ettiği sınıfları ziyaret etti. Yönetici ve öğretmenlerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bir süre öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü, öğrencilere kitap hediye etti.

Borsa İstanbul Belde İlkokulunun ardından Adem İlkkılıç İlkokuluna geçen İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, ücretsiz matematik ve İngilizce kurslarının devam ettiği sınıfları ziyaret edip öğrencilerle bir sohbet etti. Kurslara devam ettikleri için öğrencileri ve öğretmenleri kutlayan İl Müdürü, öğrencilere kitap hediye etti.

Yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar hakkında bilgi veren KURTARAN: "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan "yaz okulları", velilerden gelen yoğun talep üzerine 2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek tüm kursları açma kararı alındı. Bu kapsamda bu yıl ilk kez "kış" döneminde de ücretsiz kurslarımız verilmeye başlandı. 21 Ocak'ta başlayan ücretsiz kış kurslarımız 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.” Dedi.

Kurtaran, “Kış dönemi verilen kurslarla ilgili Bakanlığımız öğrencilerimiz için bütün hazırlıkları tamamladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz tarafından İngilizce ve matematik kursları için dijital ortamda öğrenci etkinlik materyalleri de yayınladı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal hazırlandı. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi hazırlandı. Ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırladı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, yaparak-yaşayarak öğrenme sürecini kapsayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer alıyor. Kış okulu kurslarımız ile birlikte öğrencilerimizin bir sonraki döneme dinlenerek, eğlenerek ve öğrendiklerini tekrar ederek hazırlanmaları hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kurtaran, “Bu kurslarımıza katılan öğrencilerimizi bu güzel davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca yarıyıl tatilinde öğrencilerimizden ayrılmayan onların gelişmesi için her türlü fedakarlığı sergileyen öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi. MEHMET MİKYAS

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.