Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

40 Yıldır İşini Severek Sürdürüyor

1983 yılında çırak olarak başladığı televizyon tamir işini yaklaşık 40 senedir sürdürdüğünü belirten usta Özden Çelik (53) mesleğine severek devam ettiklerini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-01-31 10:45:58 eklenmiş

 

Yeni televizyon fiyatlarında yaşanan fiyat artışları nedeniyle halkın tamire yöneldiğini ifade eden Çelik, LED televizyonların tüplü televizyonlara göre daha çok arıza verdiğini belirtti.

40 senedir başladığı televizyon tamir işine 20 yıldır Batman merkezde bulunan iş yerinde devam ettiren Çelik, tüplü televizyon tamirinden aldıkları eski keyfi yeni televizyonlarda alamadıklarını söyledi.

Yıllar içerisinde yüzlerce çırak yetiştirerek, kendi iş yeleri açmalarına ve belirli yerlere gelmelerine vesile olmanın sevinci içerisinde olduklarını belirten Çelik, yalnız son yıllarda her meslekte olduğu gibi kendi mesleklerinde de eleman yetiştirmede sorun yaşadıklarını ifade etti.

 

"TÜPLÜ TELEVİZYON GRUBUYLA TAMİR İŞİNE BAŞLAMIŞTIK"

Televizyon tamir işine 1983 yılında başladığını söyleyen televizyon tamir ustası Özden Çelik, "Çıraklık döneminden bu güne kadar mesleğime devam ediyorum ve 20 yıla yakındır da buradayım. Meslek olarak elektronik işiyle uğraşıyorum ama özellikle televizyon tamiri yapıyoruz. Daha önceleri tüplü televizyon grubuyla tamir işine başlamıştık. Bir de kamera işini yapıyoruz. Tabi teknoloji geliştiği için tüplü televizyon sektöründen plazma, LCD ve LED grubuna geçtik. Bu grup televizyonlarda da genelde LED arızları oluşuyor."

 

"ESKİDEN MANEVİ OLARAK DAHA KEYİFLİ ÇALIŞIRDIK"

Tüplü televizyon tamirinde aldıkları heyecanı yeni televizyonlardan almadıklarını ifade eden Çelik, "Televizyon grubuyla beraber elektronikle ilgili bütün cihazlara bakıyoruz. Eskiden tüplü televizyonlardan aldığımız keyfi ve hazzı alamıyoruz. Sadece elektronik sektöründe değil, bütün sektörlerde o eski keyifli çalışmalar kalmadı. Ama yine de şükrederek mesleğimize devam ediyoruz. Bu işe başladığımdan beri iş yerimde birçok eleman çalıştı ve hatta birçoğu iş yeri açtı. Halen de yanımda stajyerlik yapan elemanlarım var. 20 yılda yüzlerce eleman yetiştirdim." diye konuştu.

 

"GENÇLER MESLEK ÖĞRENMEK İSTEMİYOR"

Yeni televizyon fiyatlarının artmasından dolayı halkın tamire yöneldiğini söyleyen Çelik, "Son zamanlarda televizyon fiyatları yükseldiği için tamire yönelenler fazlalaştı. Tabi her şeyde olduğu gibi tamirde de yedek parçaların fiyatı yükseldi. Yıllardır bu işin içerisindeyim ve mesleğimi severek yapıyorum. Gücüm yettiği kadar da mesleğime devam edeceğim. Ama yeni nesil yetişmiyor. Gençlerimiz meslek öğrenmekten ziyade sokakta gezmek veya rahat kazanç sağlamak istiyor. Maalesef usta yetişmiyor. Tabu bu sorun sadece bizim sektörde değil birçok meslek grubunda var." Dedi.

 

"YENİ TELEVİZYONLAR DAHA ÇOK TAMİRE GELİYOR"

Eski tüplü televizyonlara göre yeni televizyonların daha çok tamire getirildiğini ifade eden bir diğer televizyon tamir ustası Metin Eroğlu ise şunları söyledi: "Şu anda işlerimiz eskisine göre artmış durumda. Çünkü şu anda bütün televizyonlar LED olduğu için LED tamirleri ve kart değişimi yapıyoruz. Eski televizyonlara göre yeni televizyonlar daha çok tamire geliyor. Tabi eskisi gibi işlerin tadı yok. Yaklaşık 25 yıldır bu işi yapıyorum ve halen de severek devam ediyorum." MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.