Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

“ALKOLE KARŞI ÖNLEM ALINMALI”

Alkol tüketiminin çocuk yaşlara inmeye başladığını belirten HÜDA PAR Sözcüsü, Batmanlı siyasetçi Serkan Ramanlı, aileleri dağıtıp şiddet ve cinayet olaylarına sebebiyet veren alkole karşı önlem alınması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-02-03 11:18:29 eklenmiş

Kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin artmasının birçok nedeni olmakla birlikte, en önemli nedeninin alkol olduğunun yapılan istatistiki çalışmalarla ortaya çıktığını aktaran Ramanlı, Dünya Sağlık Örgütü'nün Türkiye dâhil 30 ülkede yaptığı araştırma sonucunda kadına yönelik şiddet olaylarının yüzde 75’inin alkol kaynaklı olduğu sonucuna ulaşıldığını hatırlattı.

Ramanlı, "Her gün gazetelerde ve TV’lerde kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin haberleri verilirken, kadına şiddete neden olan sebeplere ise değinilmemektedir. Oysaki basında ve medyada yer alan algı operasyonlarıyla kadına yönelik şiddet; aile yapısını zayıflatmanın bir gerekçesi olarak kullanılmaktadır." dedi.

HÜDA PAR Sözcüsü Ramanlı, "Hem maddi hem de manevi tahribatlara sebep olan alkol; şiddetin, kadın cinayetlerinin, boşanmaların ve yuvaların dağılmasının en büyük sebebidir. Her gün onlarca aile aynı nedenlerle zarar görmeye devam etmektedir. İnsanları toplumsal buhrana ve boşluğa iten, kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin artmasına neden olan alkolün görmezden gelinmesi kabul edilemez." diye ekledi.

Aile kurumuna kasteden, kadın cinayetlerinin artmasına neden olan alkol ve uyuşturucu maddelerin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de rağbet gören bir pazara dönüştüğünün aşikâr olduğunu belirten Ramanlı, "Alkol tüketiminin çocuk yaşlara inmeye başladığını esefle müşahede etmekteyiz. İnsan sağlığını, toplumun huzurunu bozan, aileleri dağıtıp şiddet ve cinayet olaylarına sebebiyet veren alkole karşı önlem alınmalı, toplumun huzuru alkole kurban edilmemelidir." diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.