Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

Türkiye’nin En Büyük Bilişim Festivallerinden Biri Olacak

Batman Üniversitesi (BÜ) Rektörü Demir, Batman'da düzenlenecek bilişim festivali hakkına açıklamada bulunarak festivalin Türkiye’nin en büyük bilişim festivallerinden biri olacağını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-02-03 11:49:19 eklenmiş

 

Üniversite ev sahipliğinde düzenlenecek Bilişim Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesi'nin Türkiye'nin en büyük bilişim organizasyonlarından birine ikinci defa ev sahipliği yapacağını söyledi.

 

Üniversite ev sahipliğinde 9-11 Şubat tarihinde düzenlenecek olan bilişim festivali kapsamında çok sayıda etkinlik gerçekleştirileceğini belirten Demir, "Festivalin en çarpıcı etkinliklerinden biri ise Alman şirketi Be Light tarafından özel olarak tasarlanan 'Relax Flow Room'dur. Görsel-işitsel uygulamaları, gerçek dünya ile sanal dünyayı bir araya getiren metaverse (sanal dünya) çözümleri, konferanslar için rahatlama ve zihinsel sağlığın geleceğini yeniden şekillendirme yöntemidir. Bu uygulamanın temel amacı, katılımcıların enerji ve motivasyonunu artırmak, onları rahatlatmak ve günün stresinden kurtulmalarını sağlamaktır." dedi.

 

Uygulama, ışık ve ses frekanslarının birleşimini kullandığını belirten Demir, "Işık frekansları, beynin belirli bölgelerini uyarmak için tasarlanırken, ses frekansları beynin hemisferlerini (beyin yarımküreleri) senkronize etmek için çalışır. Bu unsurlar, stresi azaltabilen ve zihinsel sağlığı iyileştirebilen meditatif bir durum yaratır. 'Be Lıght'ın bir başka avantajı da, bireysel kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmesidir. Ancak 'Be Lıght'ı diğer yöntemlerden ayıran şey, yalnızca etkili olması değil, aynı zamanda eğlenceli ve kullanımının kolay olmasıdır." diye konuştu.

 

Stresin, bireylerin psikolojik ve fizyolojik durumu üzerindeki olumsuz etkisinin pek çok çalışmayla saptanmış bir gerçek olduğunu vurgulayan Demir, şöyle devam etti: "Peki ya sadece birkaç dakika içinde stresi azaltmanın ve ruh sağlığını iyileştirmenin bir yolu olsaydı? Görsel-işitsel frekansları eski yöntemlerle birleştiren ve teknoloji odaklı yeni bir yöntem olan Nörobilim bunu gerçeğe dönüştürüyor.

 

Bu uygulamanın öne çıkan özelliği ise Davos’tan sonra ilk kez Türkiye’de ve Batman Üniversitesinde gerçekleştiriliyor olması. Bu festivali düzenlemekte esas amacımız; bilişim dünyasına akademik açıdan yaklaşmanın yanı sıra başta öğrencilerimiz olmak üzere bütün katılımcılarımızı farklı uygulamalarla tanıştırmaktır."

 

Açıklamasının devamında Demir, "Üniversitemizde yapılacak olan IFEST2023 Bilişim Festivali kapsamında Relax and Flow (Rahatla ve Ak ) odası hizmeti ücretsiz olarak sunulacaktır. İki gün boyunca toplamda 12 seans düzenlenecek ve 20 dakika sürecek bu seansların her birine 8 kişi katılabilecektir. Bilişim Festivali katılımcıları bu etkinlikte, bilime dayalı ışık ve ses simülasyonu ile yüksek odaklanma, akış ve esenlik seviyelerine zahmetsizce akma imkânı bulmuş olacaktır. Kıymetli Batmanlı hemşerilerimizi geçmişin bilgeliğini çağımızın bilimi ile birleştiren bu yenilikçi teknolojiyi denemeye davet ediyoruz." dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.