Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

DEPREMZEDELER YARDIMLARLA AYAKTA

Depremden en çok etkilenen şehirlerden Adıyaman’da iki günlük ziyaret gerçekleştiren HÜDA PAR Genel Merkez İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Emin Doğru, depremzedelerin dışardan onlara yardıma koşan hayırsever kardeşlerinin yardım ve destekleriyle ayakta durduklarını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-03-09 12:36:44 eklenmiş

Batman’dan deprem bölgesine iki günlük ziyaret gerçekleştiren HÜDA PAR Genel Merkez İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Emin Doğru, ziyaret ve incelemeleriyle ilgili Gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

"ADETA ŞEHİR KÜÇÜK BİR KIYAMETİ YAŞAMIŞ"

Çalışmaları yerinde görmek için Adıyaman’a geldiklerini söyleyen Doğru, “Deprem bölgesi olan Adıyaman'a burada yapılan çalışmaları yerinde görmek adına ekip olarak buraya geldik. Basında görmekle yerinde müşahede etmek arasında büyük bir fark var. Adeta şehir küçük bir kıyameti yaşamış. Üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen bunu rahatlıkla insan müşahede edebiliyor.” Dedi.

 

"STK'LARIN YAPMIŞ OLDUKLARI TEK KELİMEYLE TAKDİRE ŞAYANDIR"

Adıyaman’da özellikle Umut Kervanı Vakfının çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirten Doğru, “Burada özellikle STK'ların yapmış oldukları tek kelimeyle takdire şayandır. Bu kapsamda STK'lardan bir tanesi de Umut Kervanı Vakfıdır. Burada açtıkları aşevini ziyaret ettik. Depremin ikinci gününden itibaren bugüne kadar düzenli bir şekilde depremzede kardeşlerimize yemek çıkarılmaktadır. Takriben 25 bin ile 30 bin arası yemek çıkarılmaktadır. Rabbim öncelikle onların hayrını kabul etsin ve bu hayra vesile olan bütün hayırseverlerden razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

“İNANIYORUM Kİ KARDEŞLİĞİMİZ, BİRLİK BERABERLİĞİMİZ BU MUSİBETTEN ÇOK DAHA BÜYÜKTÜR”

Depremzedelerin ayakta kalmasında dışardan gelen hayırsever insanların destek ve

Yardımlarının büyük katkısı olduğunu vurgulayan Doğru, “Büyük bir musibettir, büyük bir imtihandır. Ama inanıyorum ki kardeşliğimiz, birlik beraberliğimiz bu musibetten çok daha büyüktür. Bugün bu insanların ayakta kalmasına, onların tekrardan hayata tutunmalarına vesile olan çevre yerlerden, diğer illerden gelen kardeşlerinin yardım ve destekleridir.” Dedi.

 

"BİZİM DE İMTİHANIMIZDA BU KARDEŞLERİMİZE GEREKEN DESTEĞİ VERMEKTİR"

Mutlaka yardımların devam etmesi gerektiğini söyleyen Doğru, “Bu açıdan deprem süreci bitene kadar ve burada ki Adıyaman gerek diğer on ilimizde olsun kalan kardeşlerimiz olsun tekrardan hayata tutunabilmeleri için herkesin özveri ile çalışması gerekir. Bizim imtihanımızda bu şekildedir. Depremin başlarına gelen kardeşlerimizin imtihanı buna karşı sabır göstermektir, hayata tutunmalarıdır. Bizim de imtihanımızda bu kardeşlerimize gereken desteği vermektir. Bu açıdan tüm kardeşlerimizden, hayırsever vatandaşlarımızdan talebimiz şudur ki; bu süreç bitene kadar yardım ve destekleri devam ettirmeleridir.” MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.