Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Ticaret Borsası’nda Mısır Sorunu Görüşüldü

Mısır alım fiyatlarının yükseltilmesine çözüm için Batman Ticaret Borsası’nda yapılan toplantıda konuşan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Milletvekili Ramanlı’nın konuyla ilgili bakanlarla görüştüğünü, mısır fiyatlarının yükseltilmesi için mücadele verileceğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-08-31 18:34:59 eklenmiş

Geçen hafta Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından mısır alım fiyatının ton başına 6 bin TL olarak belirlemesinin ardından Batman gündeminde önemli bir yer tutan bu sorunun çözümü için Batman Ticaret Borsası’nda toplantı düzenlendi.

Geçen hafta Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından ton başına 6 bin TL olarak belirlemesinin ardından Batmanlı çiftçiler TMO önünde toplanarak açıklanan fiyatın düzeltilmesi için eylem yaptı.

Traktörleriyle birlikte Batman Toprak Mahsulleri Ofisi önüne gelen mısır üreticileri, geçen yıl ton başına 5 bin 700 lira olarak belirlenen mısır alım fiyatının bu yıl 6 bin TL olarak belirlenmesine tepki göstererek, büyük bir mağduriyet yaşayacaklarını belirterek mısır ton fiyatının en az 7 bin 500 lira olması gerektiğini ifade ettiler.

Çiftçilere destek veren HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, çiftçilerin yanında olduklarını ve alım fiyatının 7,5 TL’den aşağı olmaması gerektiğini söyledi.

Mısır üreticisi çiftçilerin sorunlarının çözümü için HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin öncülüğünde Batman Ticaret Borsası’nda bir toplantı düzenlendi.

Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ev sahipliğinde yapılan toplantıya HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş ve çiftçi temsilcileri katıldı.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Başkan Şahin, “Milletvekili Ramanlı daha önce TMO Genel Müdürü ve Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüğü ve bu fiyatın çiftçiyi mağdur ettiğini söyledi. Ayrıca toplantıda çiftçilerin mısır ekimi sürecindeki gider hesabını yaptıklarını ve bunun 6,14-6,16 arasında bir rakama tekabül etti. Bu hesap cetvelini ve alınan kararı Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ile paylaştım. Kendisi de Maliye ve Hazine Bakanı Mehmet Şimşek’e ileteceğini mısır çiftçisinin mağdur edilmemesi ve alım fiyatının 7,5 TL’ye çıkarılması mücadelesini vereceğini söyledi.” Şeklinde konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.