BATMAN’DAN GAZZE’YE YADIM ELİ

BATMAN’DAN GAZZE’YE YADIM ELİ

ABONE OL
Mayıs 5, 2024 11:17
BATMAN’DAN GAZZE’YE YADIM ELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Batman Şubesi tarafından, siyonist işgal rejiminin saldırısı altındaki Gazze’ye ulaştırılmak üzere 4 tır un yardımı gönderildi.

İHH Batman Şube Başkanı Mehmet Latif Kaya, yaptığı açıklamada, 7 aya yakındır Gazze’de devam eden soykırım ve katliamlarda yüzbinlerce insanın yardıma muhtaç halde hayatına devam ettiğini söyledi.

Gazze’de insanların artık günlük gıda ihtiyacını bile karşılayamayacak hale geldiğini ifade eden Kaya, adına medeni çağ denilen, ancak insanlık tarihinin gördüğü en büyük barbarlığın Gazze’de yaşandığını belirtti.

Gazze’de masum ve mağdur insanların kan ve gözyaşlarının oluk oluk aktığı belirten Kaya, Gazze’de insanlık değerlerinin ayaklar altına alınmasına şahit olma acziyetini yaşayarak gördüklerini ifade etti.

“GAZZE’DE DÜNYA TARİHİNİN EN KANLI, AN ACIMASIZ KATLİAMI YAPILIYOR”

Yaklaşık 7 aydır ne yazık ki tüm insanlığın gözü önünde acımasızca bir soykırımın yaşandığına dikkat çeken Kaya, “Sözde medeni dünyanın desteği ve himayesiyle bebek, çocuk, kadın, yaşlı ayırımı yapılmadan Filistin/Gazze’de dünya tarihinin en kanlı, an acımasız katliamı yapılıyor. Yüzyıldan beri akla hayale gelebilecek her türlü mezalime maruz kalmış mazlum Filistin halkının yaşadığı acılar, katliamlar, sürgünler insanlık tarihinin en karanlık sayfalarını oluşturuyor.” dedi.

“GAZZE İÇİN ÖZGÜRLÜK FİLOSU YOLA ÇIKIYOR”

Kaya, “Gazze İçin Özgürlük Filosu, 12 farklı ülkeden yüzlerce gönüllünün katılımı, 5 bin 500 ton insani yardım taşıyan gemilerle, Gazze’deki ablukayı kırmak ve israil’in zulmünü tüm dünyaya haykırmak amacıyla bir kez daha Akdeniz’e açılıyor. Gazze İçin Özgürlük Filosu aracılığıyla, Gazze’deki soykırımın güçlü bir biçimde uluslararası karar alıcıların ve devletlerin gündemine getirilmesi, bu şekilde israil’in saldırılarının sona erdirilmesi ve bölgedeki ambargonun kaldırılması için güçlü bir inisiyatif oluşturması hedefleniyor.” şeklinde konuştu. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.