BESO BAŞKANI ÇİFTÇİ ESNAFI ZİYARET ETTİ

BESO BAŞKANI ÇİFTÇİ ESNAFI ZİYARET ETTİ

ABONE OL
Haziran 27, 2024 10:34
BESO BAŞKANI ÇİFTÇİ ESNAFI ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Gap Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret ederek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Çiftçi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.  

Çiftçi, ziyaretleri esnasında iş yeri sahipleri ile çalışanların talep ve önerileri dinledi.

“Ticaret döngüsü o kadar daralmış ki para döngüsü olmuyor”

Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak bugün de Gap Mahallesi Nevzat Özevin Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ettiklerini söyleyen Çiftçi, “Bir üzüntümüz var bu da esnafımızın işyerini çok geç açmalarıdır ve bu da haliyle işlerine yansımaktadır ve bir türlü bunu çözemiyoruz. Esnaflarımız genelde iş yapamamaktan şikâyetçiler. Ticaret döngüsü şu anda o kadar daralmış ki para döngüsü olmuyor. Bu da esnafa sıkıntı yaşatıyor. Yine de umudumuzu kaybetmiyoruz ve önümüzdeki aylarda piyasanın daha güzel olacağına kanaat ediyoruz.” dedi.

“Esnaflarımızı ayakta tutmamız lazım”

Esnafın kira, SGK prim fiyatlarındaki artıştan şikâyeti olduklarını belirten Çiftçi, “İş olmayınca ve maliyetlerde çoğalınca giderler esnafın gözüne geliyor. Bu giderlerin başında ise kira ve sigorta primleridir. Mülkiyet sahiplerinden isteğimiz aynı gemide olduğumuz bilmeleri ve bu konuda esnafa kolaylık sağlamalardır ki bu dar günleri atlatalım. Ekonominin dar boğaz oldu, işsizliğin arttığı ve ticaretin düşük olduğu bu dönemde esnaflık yapmak çok zorlaşmış durumdadır. Bunda dolayı esnaflarımızı ayakta tutmamız lazım.” ifadesini kullandı.

“Esnafların desteklenmesi şarttır”

Ticaretin bel kemiğinin esnaf olduğunu ifade eden Çiftçi, “Esnafları desteklemezsek, ticaret çöker ve herkes bundan etkilenir. Çünkü toplumun temel dinamiği esnaflardır. Bundan dolayı esnafların desteklenmesi şarttır. Hatta elektrik, KOSGEP, SGK prim destekleriyle ya da farklı destekleme yöntemleriyle olur ki esnafımız ayakta kalsın ve ticaret döngüsü devam etsin.” şeklinde konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.