BESO: “SİGORTA PRİM DESTEĞİ VERİLSİN”

BESO: “SİGORTA PRİM DESTEĞİ VERİLSİN”

ABONE OL
Haziran 1, 2024 10:03
BESO: “SİGORTA PRİM DESTEĞİ VERİLSİN”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’yi ziyaret ederek primler ve teşvikler hakkında bilgiler verdi. Başkan Çiftçi esnafların artan maliyetlerden dolayı zor bir dönem geçirdiklerini ve sigorta prim desteği verilmesi gerektiğini belirtti.

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten ve beraberindeki heyet, Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek yeni çalışma dönemi ve sigorta prim teşvikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten ziyarette, kayıt dışı istihdamın engellenmesi, istihdam ve üretimin artırılması, bölgeler arasında gelişmişlik seviyesi farkının azaltılması gibi olan girişimlerde işverenlerin ödemeleri gereken primlerin belirli oranda ve sürede birçok farklı sigorta prim teşviki ile devlet tarafından karşılandığını ve kadınlar, gençler, engelliler gibi dezavantajlı grupların istihdamının arrtılması gibi çeşitli konular hakkında bilgi vererek toplam da 21 ayrı sigorta ve prim desteği olduğunu söyledi.

Yapılan bilgilendirmelerden ve ziyaretten memnuniyetini dile getiren Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Devletin farklı şekillerde esnaflara yönelik yaptığı sigorta primleri yardımı hakkında bilgiler aldık. Esnaflarımız artan maliyetlerden dolayı zor bir dönemden geçiyorlar.  Müdürümüze zor durumda olan esnafımıza sigorta prim desteği verilmesi gerektiğini bununla beraber yeni desteklerin başlatılması gerektiğini vurguladık.” Dedi.

Çiftçi, “Bunun dışında esnafımızın muzdarip olduğu bir durumda bazı teşviklerde işveren işçi girişi yapıyor ve daha sonra işçi işten çıktığı zaman iş yerinin ortalaması düşüyor ve sistemde uyarı vermeyince esnaflarımız cezaya maruz kalıyor bu konunun düzeltmesinin talep ettik. Müdürümüz genel müdürlüğe ileteceğini bu ve bunun gibi sıkıntıların yaşanmaması için uğraşacaklarını belirtti. Nazik ziyaretlerinden ve kıymetli bilgilendirmelerinden dolayı SGK İl Müdürümüz Alaettin Ökten ve beraberinde ki heyete teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çiftçi son olarak, kurumlar ile irtibatlı olup esnafların sıkıntılarını en aza düşürmek için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.