DSİ BİR KEZ DAHA BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

DSİ BİR KEZ DAHA BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

ABONE OL
Haziran 5, 2024 14:06
DSİ BİR KEZ DAHA BOĞULMALARA KARŞI UYARDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Çayı Doluca Köyü yakınlarında piknik alanında suya giren dokuz yaşındaki bir kız çocuğunun boğulması üzerine boğulmalarla ilgili açıklama yapan DSİ, daha önce yaptığı uyarılarını tekrarladı.

Batman DSİ Şube tarafından yapılan açıklamada, “Batman DSİ Şube Müdürlüğü tarafından Yapılan tüm uyarılara rağmen geçen hafta sonu Batman Çayı Doluca Köyü yakınlarında piknik yapan ve Batman Çayına giren iki kız çocuğundan biri maalesef boğulmuştur.” Denildi.

Uyarılarını sürdüren DSİ, “Baraj, gölet ve sulama kanallarına girmenin tehlikeli ve yasak olduğu bilinmelidir. Unutulmamalıdır ki ülkemizde her yıl sulama kanalı, baraj ve göletlerde serinlemek isteyen ortalama 100 çocuğumuz ve gencimiz can vermektedir.” Dedi.

Anne ve babaların çocuklarına dikkat etmelerini isteyen DSİ, ““Vatandaşlarımızdan ricamız; suya girmenin TEHLİKELİ VE YASAK olduğu konusunda özellikle anne ve babaların çocuklarını uyarmaları ve hafta sonu meydana gelen olayda olduğu gibi baraj, gölet ile sulama kanallarına girmemeleri ve tehlikeli olabilecek kadar suya yakın mesafede bulunmamalarıdır.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında, “Özellikle hava sıcaklığının artış gösterdiği bu günlerde serinlemek amacıyla DSİ tarafından inşa edilmiş olan baraj, gölet, regülatör ve sulama kanallarında suya girmenin tehlikeli olduğu ayrıca bu alanlarda suya girenlerin uyarılmasının can kayıplarını önleyeceği ve söz konusu yapıların etrafında yer alan uyarı tabelalarına mutlak surette uyulması çok büyük önem arz etmektedir.” Denildi. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.