GAZZE İÇİN HAREKÂT ZAMANI

GAZZE İÇİN HAREKÂT ZAMANI

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:18
GAZZE İÇİN HAREKÂT ZAMANI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Köklü değişim, Gazze’de yapılan soykırıma dikkat çekmek için basın açıklaması düzenledi.

Gülistan Caddesinde düzenlenen basın açıklaması, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapıldı. Basın açıklamasında Yöneticileri Gazze için harekete geçmeye ve orduları hareket ettirmeye çağırıldı.

Yapılan açıklamada; “Gazze’de yaşanan soykırım yedinci ayini geride bıraktı. Tam yedi aydır dünyanın gözü önünde kardeşlerimizin üzerine ölüm yağıyor. Hiçbir ölçü ve sınır gözetilmeksizin evler, camiler, hastaneler istisnasız her yer bombalanıyor. Kayıplar ve enkaz altında kalanlarla birlikte yüz bine yakın Müslüman kardeşimiz şehit edildi ve yaralandı. Bunların çoğu çocuk ve kadın! 2 milyon insan evlerini terk etmeye zorlanarak küçücük Refah şehrine sıkıştırıldı. Hiçbir insani değer ve kural tanımayan aşağılık bir soykırımın gölgesinde Gazze adeta yok ediliyor!” denildi.

“Yöneticiler Somut Tek Adım Atmadılar”

Gazze’de katliamların sürdüğü 7 aylık süreçte İslam beldelerinin yöneticilerinin pratikte hiçbir karşılığı olmayan kınama mesajları yayınladıklarına dikkat çeken Faruk Sertkaya, “Siyonist varlıkla diplomatik, siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerini kesecek bir karar alamadılar.” dedi.

Konuşmasının devamında Sertkaya, “ABD’nin 1950’li yıllardan itibaren Müslümanları oyalamak için ortaya attığı iki devleti çözüm planı, uygulanabilirliği olmayan bir sömürge planıdır.” açıklamasında bulundu.   MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r