“Hayatla Yarışılmaz” Mottosuyla Vatandaşlar Bilinçlendirildi

“Hayatla Yarışılmaz” Mottosuyla Vatandaşlar Bilinçlendirildi

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:16
“Hayatla Yarışılmaz” Mottosuyla Vatandaşlar Bilinçlendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 04-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Karayolları Trafik Haftası’nda bilgilendirme kampanyası gerçekleştirdi. “Hayatla Yarışılmaz” mottosuyla yola çıkan Şube Müdürlüğü, çeşitli platformlarda geniş katılımlı faaliyetler düzenleyerek vatandaşları trafik konusunda bilinçlendirdi.

Öğrencilere Yönelik Trafik Eğitimleri Yapıldı

Şube Müdürlüğü, ilkokuldan liseye kadar öğrencilere yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirdi. Trafik Eğitim Parkı’nda temel trafik farkındalık eğitimleri düzenlenirken, eğitim kurumları ziyaret edilerek öğrencilere bilgilendirme faaliyetleri yapıldı. Toplamda 385 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi, trafik kuralları ve güvenli sürüş konularında bilinçlendirildi.

Toplum Bilinçlendirme Faaliyetleri Düzenlendi

Batman’da bulunan Petrol City Alışveriş Merkezi’nde açılan bilgilendirme standında, 65 vatandaşa temel trafik farkındalık eğitimi verildi. Ayrıca, şehirlerarası yolcu otogarında bulunan şoförler ve yolculara yönelik yapılan faaliyetlerle 80 kişiye trafik haftası kapsamında bilgilendirme sunuldu.

Uygulama ve Yol Kontrol Noktalarında Yolculara Bilgilendirme Yapıldı

Yaşam Tüneli’nde yapılan uygulamalarla, şehirlerarası seyahat eden 105 araç sürücüsüne aşırı hız, cep telefonu kullanımı ve emniyet kemeri gibi konularda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, şehir genelinde yapılan yol uygulamalarında 263 araç sürücüsüne, trafik ışıkları ve yaya önceliği gibi konularda eğitim verildi.

Toplam 1333 Vatandaşa Ulaşıldı

Batman Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün Karayolları Trafik Haftası kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerle toplamda 1333 vatandaşımıza ulaşıldı. Trafik bilincinin artırılması ve trafik kazalarının önlenmesi amacıyla yürütülen bu çalışmalar, şehir genelinde olumlu bir etki yarattı. HABER BÜLTENİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.