İDEV’ den “Ailem Cennetim Olsun” Semineri

İDEV’ den “Ailem Cennetim Olsun” Semineri

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:04
İDEV’ den “Ailem Cennetim Olsun” Semineri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ailenin korunmasına yönelik aylık eğitimler veren İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) tarafından Batman’da “Ailem cennetim olsun” temasıyla bir seminer düzenlendi.

Batman İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Her aya bir aile semineri” sloganıyla düzenlenen programa; HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda selamlama konuşması yapan İDEV İl Temsilcisi Mehmet Emin Sütçü, İslam’ın bir medeniyet dini olduğunu, medeniyetin kurulabilmesi içinse Müslümanların ümmet bilinci ve şuuruna ermeleri gerektiğini söyleyen Sütçü, İslam medeniyetinin ümmet bazında kurulabilmesi, öncelikle ailelerin bu medeniyeti özümsemesine bağlı olduğunun altını çizdi.

“Ailemize sahip çıkmalıyız”

İlgilenilmeyip başı boş bırakılan her bir aile ferdinin, bu boşluğu başkasıyla doldurmak isteyeceğinin unutulmaması gerektiğini belirten Sütçü, “Bu başkası bazen iyi ve salih insanlar olabileceği gibi ne yazık ki çoğu zaman ahlak ve yaşayış olarak hiç de tasvip etmeyeceğimiz kişiler olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“En güzel örnek Peygamber efendimizdir”

“Allah’ın emaneti olarak aldığımız eşlerimiz kendi anne ve babalarından dahi görmedikleri ilgi, alaka, sevgi, muhabbet ve şefkati bizde bulmalıdırlar.” diyen Sütçü, şöyle devam etti: “Öyle ki şeytan hiçbir şekilde onlara musallat olamasın ve gözleri kocalarından başkasına dönmesin. Çocuklarımız, ama özellikle kızlarımız bizden öyle bir sevgi görmeliler ve onlara öyle bir değer ve kıymet vermeliyiz ki kendilerine bakan ilk gözlerdeki sahte sevgiye bakıp aldanmasın. Her konuda olduğu gibi bu konuda da en güzel örneğimiz, Efendimiz aleyhisselatu vesselamdır.”

Ardından sahneye çıkan Eğitimci-Yazar Fatih Taş, “Başkası değil sen ilgilen” konusu üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

“Çocuklarımız çok büyük bir tehlike altında”

Geçmiş dönem ile günümüzde çocuk yetiştirilmesine yönelik bir kıyaslama yapan Taş, “… Çocuklarımız çok büyük bir tehlike altında. Bizler eğitimciler olarak çocukların ne kadar tehlikelerle yüz yüze olduklarını çok daha iyi görüyoruz. Çocuklarımızın yüz yüze kaldığı tehlikeler Allah muhafaza hem ileriki yaşlarda dünyada büyük tehlikeler arz edecek hem de yaşamın asıl gayesi olan ahiretlerini heba edebilecek.” dedi. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.