İHMAL CADDEYİ SU ALTINDA BIRAKTI

İHMAL CADDEYİ SU ALTINDA BIRAKTI

ABONE OL
Haziran 1, 2024 10:38
İHMAL CADDEYİ SU ALTINDA BIRAKTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Parklardaki çimlerin sulanması esnasında gösterilen ihmalkarlık, tonlarca suyun boşa akmasına sebep oluyor.

Gültepe Mahallesi’nde bulunan Karabağ Parkı’nda su israfı ve tehlikeli bir durum yaşanıyor.

Belediye çalışanları, parkın çimlerini sulamak için yer altı sulama sistemini devreye alıyor. Fakat sulamayı kontrol etmedikleri ve bu sulama saatlerce devam ettiği için sular caddeye taşmakta ve geniş göletler oluşturmaktadır. Göletten taşan sular ise oluk oluk yakındaki giderlere ulaşıp heba oluyor.

Neredeyse her gün tekrarlanan bu durum, su israfına neden olmakla kalmayıp, çevreye de zarar vermektedir. Ayrıca, caddede oluşan göletler, yaya ve sürücü olarak öğrenci ve öğretmenler için tehlike oluşturuyor.

Bu durumun acil olarak çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getiren Selman Kardaş isimli vatandaş, “Bu görüntüler sadece bu parkta değil, neredeyse bütün parklarda ve refüjlerde rastladığımız bir durum. Görevliler suyu ayarsız bir şekilde saatlerce açık bırakıyor. En kıymetli varlıklarımızdan olan tonlarca su boşa akıp gidiyor. Belediyenin sulama sistemini daha iyi kontrol etmesi ve su israfını önlemesi için gerekli adımları atması gerekiyor. Ayrıca, caddede oluşan su birikintilerinin de tehlike oluşturmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.” dedi. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r